SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

4. turnus - Lidé hvozdu

V roce 2006 turnus zakládá Jiří Niederhafner s Marií Kučerovou (t.č. Niederhafnerovou). Poměrně mladý tým vedoucích si rychle získává přízeň svých svěřenců a jejich rodičů. Mnozí z řad současných táborníků nevynechali účast na žádném ročníku tábora a někteří z těch starších již byli přijati do týmu vedoucích. Stabilita složení týmu a dobrá spolupráce jeho členů je dobrou garancí kvality práce s dětmi i do dalších let. Nicméně i zde si chtěli zakladatelé odpočinout a tak vedení předali v roce 2014 dlouholetému vedoucímu Petru Šípošovi, který se své role zhostil bravůrně. Letos počtvvrté bude na pozici hlavního vedoucího Jakub Jaček, který se v roli hlaváka našel a čtvrtý turnus má tak pevnou a spolehlivou ruku nad svými hlavami.

 

Termín: 15.8. - 29.8. 2020

Hlavní vedoucí: Jakub Jaček (Krtek)

Etapovka: Pavel Fejfar (Pája) a Marie Niederhafnerová (Mel)

Cena tábora: 3333,-

Rychlé info: 606 384 400

 

Etapová hra: Samurajové

Do samurajského tábora Honšušu 本主州 (Kniha-Země-Vládnout) byli povolání mistři z celého Japonska. Japonský císař se rozhodl, že potřebuje ve svých službách novou generaci prvotřídních samurajů. A právě proto bude 70 vyvoleným poskytnut ten nejlepší možný výcvik.


Samurajové jsou japonští bojovníci známí hlavně pro svou oddanost a mistroství s katanou (japonským mečem). Učili se ale i jiným bojovým uměním, která v různých formách přetrvaly až dodnes (kendó, jiu-jitsu). Samurajové se řídili morálním kodexem Bušidó (cesta válečníka). Jeho obsahem jsou základní principy chování, kterými se každý samuraj musí řídit. Tyto pravidla si každý samuraj musí vštípit do hlavy a podle nich také jednat.

4turnus

Základem jsou: věrnost pánovi, úcta k předkům a rodičům, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha a upřímnost, ctnost a sebezdokonalování.

Ten, kdo tyto pravidla poruší, stává se Róninem, což znamená, že je vyhoštěn a stává se osamělým samurajem.
Výcvikový tábor bude dřina. Stát se samurajem není vůbec nic lehkého. Mladé muže a ženy čeká spousta cvičení s katanou, holí, či holýma rukama. Každý z nich bude mít na konci tvrdého výcviku pevné tělo a klidnou mysl.
Učedníci jsou ale stále i dětmi. A děti milují pohádky. A proto jim staří mistři každý večer vypráví příběhy z doby minulé. Každý příběh je něčím zvláštní. Příběhy nejsou totiž nikde zapsané, ale jsou předávány pouze z mistra na učně. Je to čas odpočinku jak těla, tak mysli.
Jsou zde ale tři příběhy, který každý samuraj musí znát. A to je příběh o 7 Statečných samurajích, Osud princezny Asami a Příběh tří sobeckých bratrů.

4 turnus novy 1


Bude jen a jen na Vás, zda se stanete samuraji. Ne každý je hoden takové cti. Je k tomu třeba pevná vůle a dobré srdce.

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

vedoucí 4.turnusu
Velevážený císaři, velevážení mistři Jménem učně Kokose vám všem děkujeme za krásné strávene 2 týdny, na které s radostí vzpomíná. Moc vás všechny zdraví a těší se na příští rok Máma a táta Kokosáka
1. 9. 2020 20:41

 Gazela Banner 300x600

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě