SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

Program
Etapová hra je hlavní náplní všech turnusů. Snažíme se na našich táborech pomocí scének a kostýmů přiblížit dobové atmosféře. Mimo etapovou hru se samozřejmě děti podle počasí chodí koupat, učí se životu v přírodě, v kolektivu, práci s dřevem, keramickou hlínou, podnikáme výlety do Železných hor, ale např. musí i jednou za tábor pomáhat v kuchyni, loupat brambory, řezat dřevo apod.
Blíže viz 1.turnus, 2. turnus, 3.turnus, 4.turnus


OsvědčeníVedoucí
Hlavní vedoucí všech turnusů mají samozřejmě požadované vzdělání a akreditaci požadovanou ministerstvem školství.
Oddíloví vedoucí jsou vesměs studenti vysokých škol, kteří s námi na tábor jezdí odmalička a práce s dětmi je baví. Všichni pracují bez nároku na honorář.
Vedoucí: 1.turnus, 2. turnus, 3.turnus, 4.turnus 


Stan JunákUbytování
Starší děti jsou ubytovány ve stanech typu Junák, které vyhovují normám vyhlášky č. 106 o dětské rekreaci. Stany sestávají z dřevěné, 0,75 cm vysoké podsady, ve které jsou zavěšena dvě lůžka pokrytá molitanovou matrací. Ve středové uličce je dřevěná podlážka, pod lůžky malá rohož pro kufr. Poslední léta průběžne obnovujeme jak celty, tak i stany.
Nejmladší táborníci jsou ubytováni v čtyřlůžkových chatičkách.


Strava
Naši skvělí kuchaři servírují pestrou stravu 5x denně. Snídaně, oběd, svačina, večeře i druhá večeře jsou doplňovány ovocem dle sezónní nabídky. Samozřejmostí je pitný režim, jehož dodržování dozoruje zdravotník. Podle počasí mají táborníci k dispozici celý den čaj či šťávu. Nebojíme se ani diet. Po předchozí konzultaci pro vaše děti připravíme bezlepkovou stravu nebo připravíme individuální jídelníček.


Tábořiště
Tábořiště Tallhoferův Dol leží v malebném údolí sevřeném borovými lesy. Tábořiště je plně vybaveno dle standardů vyhlášky č. 106/2004 Sb. o dětské rekreaci. Na pozemku se nachází zděná kuchyně, jídelna, chatičky, sprcha, suché záchody. Naši zdravotníci pečlivě dbají na úklid společných prostor, vedoucí pak na úklid stanů dětí. Koupaliště se nachází v cca 500 m vzdálené vesnici. Každoročně je tábor monitorován hygienickou stanicí. Zázemí tábora doplňuje volejbalové hřiště, stůl na ping pong a lanová dráha. Více v sekci Tábořiště.


Věk dětí, zdraví
Tábor je určen pro děti od 7 do 17 let. ( pro rok 2019 je pro 2.turnus minimální věk 8 let v době konání tábora). V jiném případě je nutná předešlá konzultace. Vzhledem k vyhlášce ministerstva zdravotnictví č. 106 o dětské rekreaci vyžadujeme u dětí originál potvrzení lékaře, které není starší 1 rok. Na táboře se o zdravotní stav dětí stará zdravotník s plnohodnotnou kvalifikací (dětský lékař, zdravotnický záchranář, případně akreditovaný zdravotník ČČK). Při sebemenším úrazu nebo podezření na nemoc okamžitě jedeme s dětmi ke smluvnímu lékaři či na pohotovost. V případě kratší hospitalizace (např. pozorování při podezření na slepé střevo) děti samozřejmě pravidelně v nemocnici navštěvujeme a rodiče jsou o jejich stavu pravidelně informováni.


Cena tábora
Díky dotacím, které naše střešní organizace Asociace turistických oddílů mládeže získává od ministerstva školství a díky bezplatné práci našich vedoucích můžeme snížit cenu tábora na minimum. V letošním roce je pro děti cena do 15.3. 3300,- Kč - cena je snížena díky dotaci MŠMT, cena tábora od 16.3.pak 3350,- Kč. Více než polovině dětí hradí cenu tábora zaměstnavatel, na vaši žádost mu zašleme fakturu a potvrzení o účasti. Pokud hradíte tábor sami, zašleme vám instrukce o platbě pro převod z vašeho účtu.


Přihlášení
Přihlásit své děti můžete prostřednictvím našeho formuláře v rubrice Přihláška.


Další informace
Další informace rádi zodpovíme na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 606 384 400.

 

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Mája Vandirkova
ahoj Májo tak jak jsi užívášTábor . Každý den koukáme s tátou na stránky vašeho tábora co je nového nejsou tam vidět body vašich oddílu tak nevíme kterej má nejvíc. Škoda že jsi nebyla na dvou denním výletě určitě to bylo prima .Zatím žádný dopis nepřišel ani od tebe ani od Zdendy. Péťa odjela do dvora bude hlídat pejska a papouška máme tě moc pozdrav...
20. 7. 2019 3:17
Viky Sova
Ahoj Viktorku, jsem popleta já jsem myslela,že jedete na tábor dýl a mamka mi řekla,že už jste týden na táboře Doufám,že si to tam užíváš a že se ti tam líbí Já se dolečuji po operaci zatím je to docela dobrý Tak Vikýsku se opatruj posílám ti moc pus babička Léňa+Standa +Mína
20. 7. 2019 0:59

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě