SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

Hlavní vedoucí

Jakub Jaček – Krtek (31)

jakub jacek resize

  • Jaká je moje role na táboře: dříve oddílový vedoucí, poslední dva roky hlavní vedoucí

  • Jak dlouho jezdím na tábory: Na různé tábory jezdím už od dětství, na tábory SpT od roku 2005

  • Čím se zabývám mimo tábor: Pracuji jako inženýr na stavbách, nejčastěji mostech a ve volném čase jsem rád v přírodě nebo někde cestuji. A když je ošklivo, zabaví mě cokoliv ze světa sci-fi a fantasy.

  • Co mám na táboře rád/ráda: ty chvíle v poledním klidu, když všechno funguje, jak má a táborníci nezlobí. Ale ještě radši mám ty chvíle shonu, když něco velkého připravujeme a tábor se promění v mraveniště, kde každý ví perfektně, co dělá.

  • Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Jak jinak než buřty na ohni a bramboračka z kotlíku

  • Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Moje nejhezčí zážitky jsou z táboráků, her a výletů. Baví mě delší pochody, když se s dětmi vydáme i do vzdálenějšího okolí tábora. Z minulých roků to byla například závěrečná hra formou velkého výletového okruhu, nebo bitva o zříceninu hradu i s polním obědem v lese.

  • Co o mně říkají ostatní: Krtek je skvělý zeměpisec. Má nás zmapované stejně dobře jako okolí tábora.

 Programová sekce

 

Marie Niederhafnerová – Mel (35)

marie niederhafnerova resize

Jaká je moje role na táboře: Co svět světem stojí, vymýšlím program pro malé i velké

Jak dlouho jezdím na tábory: Od raného dětství, takže mnoho mnoho let :-)

Čím se zabývám mimo tábor: Baví mě toulat se po lesích, kopcích a vysokých horách. Ráda zabloumám do světa fantazie a historie, zpívám si s drozdy, tancuji v rytmu valčíku, snažím se dělat hezčí svět dětí po celém světě. V profesním životě jsem pak dětským lékařem.

Co mám na táboře rád/ráda: Svítání, budíčky, úsměvy, nástupy, zpěv, hry, kamarádi, děti, táboráky, večerky, hvězdné nebe… tisíce jedinečných okamžiků, které se člověku vrývají pod kůži.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Opečené buřtíky s vůní ohýnku a chutí doprovodných akordů kytary

  • Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Nestačil by mi list papíru, jakou spoustu historek a zážitků si z táborů odnáším ve svém nitru :-)

  • Co o mně říkají ostatní: Mel je pro mě duše celého tábora a současně naprosto obdivuhodný člověk – neznám snad nikoho, kdo by bravurně zvládal skloubit tolik rolí – ať už to je role kamarádky, programové vedoucí, manželky, matky dvou skvělých dětí, lékařky, hráčky dračího doupěte či dobrovolnice. Nebýt Mel a její drahé polovičky Jirky, pravděpodobně by 4. turnus ve složení, v jakém je dnes, neexistoval. A to je něco, za co jim nikdy nepřestanu být vděčná :-)

 

Pavel Fejfar – Pája (22)

pavel fejfar resizeJaká je moje role na táboře: Programový vedoucí.

Jak dlouho jezdím na tábory: 9 let jako táborník a 4. rok jako vedoucí

Čím se zabývám mimo tábor: Studuji VŠCHT. Rád hraji tenis, čtu spoustu knih. Další sport co mě zajímá, tak je e-sport. Rád hraji počítačové hry.

Co mám na táboře rád/ráda: Rád se dívám, jak to, co jsem pro děti vymyslel, hrají a baví je to. Dále mám na táboře rád náš skvělý kolektiv vedoucích.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Nejraději mám špenát. Ale naše kuchařky si poradí se vším, není jídlo, které by mně na táboře nechutnalo. Možná tak segedín, ale ten nejím nikdy.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Historek a zážitků je spousta. Nejraději vzpomínám na dvoudenní výlety. Jeden rok jsme to trošku přehnali a jeden den šli více jak 20 kilometrů. Přestože to bylo hodně daleko, tak jsme se po cestě náramně bavili a děti zjistili, že šli takhle daleko až příští den.

 • Co o mně říkají ostatní: Dlouholetý kamarád už od tábornických let. Je nedílnou součástí programové sekce. Dnes se dá asi nejlépe popsat jako jedna polovina skoro nikdy nespící bláznivé dračí dvojice. Když už ale přeci jen usne, je velice obtížné ho probudit. Poznávacím znamením je specifická obuv; crocsy v zimě i v létě.

Václav Sobotka – Červ (21)

vaclav sobotka resizeJaká je moje role na táboře: Na tábor jezdím jako programový vedoucí.

Jak dlouho jezdím na tábory: Letos pojedu na tábor jako vedoucí potřetí, celkově pak podvanácté.

Čím se zabývám mimo tábor: Ve svém netáborovém životě studuji v Brně na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Kromě školy se většinu svého volného času věnuji hudbě. Jinak si rád zasportuju nebo něco zajímavého přečtu.

Co mám na táboře rád/ráda: Táborovou kuchyni, spaní v lese, čerstvý vzduch, méně čerstvý vzduch od kadibudek (ten už méně, ale k táboru to prostě patří), táborovou sprchu a především všechny lidi, kteří dělají náš tábor tím, čím je. Tábor mám prostě rád jako takový.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Dlouhou dobu byla mým osobním favoritem Znojemská pečeně s rýží, za minulý rok ale jednoznačně patří prvenství vepřovému na paprikové omáčce s těstovinami. Laťka je nastavena vysoko, ale i tak věřím, že i vepřové na paprice najde svého přemožitele.

 • Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Za jeden z nejvýraznějších zážitků z posledního tábora považuju celodenní závěrečnou bitvu s obědem v terénu.

 • Co o mně říkají ostatní: Červ je jeden z programáků, u kterých vždy víme, že jeho hra bude originální a zábavná.   

 

Technický sektor, kuchyně, zdravotník


Jiří Niederhafner – Velký Jirka (41)

jiri niederhafner resizeJaká je moje role na táboře: Zásobovač

Jak dlouho jezdím na tábory: Od roku 2002, první kontakt s SpT je ještě o rok starší

Čím se zabývám mimo tábor: Rodinou, prací na domě, tancem, hudbou…

Co mám na táboře rád/ráda: Náš kolektiv, děti, přírodu v okolí tábořiště, hry, táboráky a klid od hektičnosti všedních dnů

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Buřty opečené nad ohněm

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Těch by bylo víc, než jedna ... Tak třeba hudební soutěž u táboráku z před asi tří let, kdy vystoupení ať už dětí nebo vedoucích úžasně moderovali Tatarka s Táňou :-)

 • Co o mně říkají ostatní: Jirka Je takový nejzkušenější z nejzkušenějších, kdykoli je potřeba s něčím poradit anebo pomoct, na Jirku se můžete vždy obrátit.    

Michal Doležal – Dolík (21)

michal dolezal resizeJaká je moje role na táboře: Technický sektor. Takový táborový údržbář. Starám se, aby vše pracovalo, a řeším případné potíže v podobě rozbitých stanů, vybavení, apod.

Jak dlouho jezdím na tábory: Již to bude 7 let. Začal jsem jezdit jako táborník na Legendy divokého západu v roce 2011. Od té doby jsem jezdil každý rok a v 17 sem se ucházel o místo vedoucího na táboře na příští rok.

Čím se zabývám mimo tábor: Mimo tábor studuji IT na Masarykově univerzitě v Brně. Volný čas trávím hraním na PC či dobrovolnou prací pro známé.

Co mám na táboře rád/ráda: Na táboře mě nejvíce baví hry, kde jsou zapojeni vedoucí jako účastníci. Užít si zábavu společně s dětma.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Asi krupicová kaše. Krom jídla je zde i zábava pozorovat hádku míchači proti nemíchačům.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Asi nejoblíbenější historka bude, když jsme jako táborníci zkoušeli, kolik lidí se vejde do stanu. Povedlo se nám tam dostat 27 lidí včetně nás. Po odfocení jsme byli nuceni jít na trest. Během vybíhání ze stanu jsme připomínaly auto plné klaunů.

 • Co o mně říkají ostatní: Dolík je pracant a dobrý kamarád, na kterého se můžete spolehnout. Když má Dolík úkol, jeho prioritou se stane danou věc vyřešit, jak nejlíp umí. Mimo to, že je zručný se šroubovákem, si rozumí i s počítačem a zapadne dobře do každé party

Kateřina Vlachová – Káťa (20)

katerina vlachova resizeJaká je moje role na táboře: Zdravotník

Jak dlouho jezdím na tábory: Letos to bude můj osmý tábor.

Čím se zabývám mimo tábor: Ráda všude vysedávám v kavárnách, v parku, doma, v lese,.. jsem zkrátka takový sedavý člověk. Samozřejmě mi ale vůbec nevadí výlety, procházky a další různé dobrodružné či méně dobrodružné radosti. Ráda trávím čas s dětmi a po dostudování střední pedagogické školy bych se tomu ráda dále věnovala.

Co mám na táboře rád/ráda: Ráda bych se do této odpovědi rozepsala, protože mi přijde úplně hrůzné zmínit pouze 1-2 věci, a ty ostatní opomenout, ale zároveň vím, že i když je sem teď nenapíšu, tak o nich stejně budu vědět, takže se vlastně vůbec nic nestane. Teď najednou vidím, že už jen to, že se mi těžko vybírá z té spousty úžasných věcí, které na táboře prožíváme, je vlastně ten důvod, proč mám SpT ráda. I když úplně nejvíc pro mě znamená fakt, že jsme si všichni na táboře tolik blízcí a máme neustálou potřebu se vídat i mimo tábor.

 • Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Nespálený puding s piškoty, sice jsem ho ochutnala jen párkrát, ale jeho výjimečná chuť se nezapomíná. Dělám si legraci, mám ráda úplně všechno, co naše šikovné kuchařky stvoří, ale puding všem těm dobrotám šéfuje.

 • Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Moc ráda vzpomínám na všechny tábory a zážitky, které se jich týkají, ale když si mám vzpomenout na nejlepší, napadají mě teď dvě. První je z roku 2014 a 2016, kdy jsme na dvoudenní výlet vyrazili na zříceninu hradu Lichnice, kde jsme všichni pozorovali nebe, hvězdy, mraky a slunce, pozorněji a tišeji, než kdy jindy. Druhá vzpomínka je trocho odlišná, myslím, že to byl rok 2011, kdy jako jeden z táborových cechů byla výroba trdelníku. Byl to nejlepší trdelník na světě a moc ráda bych si ho někdy zase dala.

 • Co o mně říkají ostatní: Je z dvojčat, a přesto je sama sebou. Skvěle maluje, vaří a o lidi pečuje, čas svůj s pozorností všem věnuje. Káťa Vlachová není žádná palice maková, jako správná zdravotnice se vždy pečlivě zachová. Pozná vždy nálady poruchu a zabrání zbytečnému rozruchu. Jo a taky je to hodná holka.

 Lenka Vlachová – Léňa (20)

lenka vlachova resizeJaká je moje role na táboře: Na tábor pojedu druhým rokem jako kuchařka.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na SpT pojedu letos už po osmé.

Čím se zabývám mimo tábor: Svůj čas mimo tábor moc ráda trávím kdekoliv s kamarády. Mám ráda přírodu a výlety. Nerada sedím zavřená doma.

Co mám na táboře rád/ráda: Na táboře mám nejraději kolektiv vedoucích i dětí. Celých 14 dní zde panuje úžasně pozitivní nálada. Pro mě je to událost, na kterou se těším celý rok.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Moje oblíbené jídlo na táboře je asi těstovinový salát.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: To je hodně těžké, ale asi jeden z nejlepších zážitků, na který moc ráda vzpomínám je dvoudenní výlet na Lichnici.

 • Co o mně říkají ostatní: Je to moc hodná parťačka, co kouzlí dobroty v kuchyni a nezkazí žádnou zábavu.

 

 Adéla Vircová – Áďa (20)

adela vircova resizeJaká je moje role na táboře: Kuchařka.

Jak dlouho jezdím na tábory: Letos jedu posedmé. Podruhé jako vedoucí.

Čím se zabývám mimo tábor: Už od malinka hodně tíhnu ke knihám, takže ráda čtu, dokonce jsem letos maturovala na Střední škole knižní kultury. Celkově mě baví všechno kolem psaní, slov a jazyka – nejlíp toho českého. Proto chci dál studovat, a to český jazyk a literaturu společně s obecnou lingvistikou na Karlově univerzitě. Nebo žurnalistiku. Mimo to ráda fotím, kreslím, maluji a všemožně tvořím. Pohyb mám také ráda, ale žádnému sportu se aktivně nevěnuji. Svůj čas ze všeho nejraději trávím s rodinou a kamarády :-)

Co mám na táboře rád/ráda: V první řadě lidi. Díky táboru jsem potkala spoustu skvělých kamarádů a prožila s nimi řadu nezapomenutelných zážitků. V druhé řadě na těch dvou týdnech na konci srpna miluju pocit, že se nacházím v jiném vesmíru. Skvěle si vyčistím hlavu a odpoutám se od celoročního shonu a všedností. Teprve v roli vedoucí jsem zjistila, kolik je za celým táborem práce, proto si všech vedoucích vážím a ze všech sil se snažím spoluvytvářet pro další generace táborníků tak úžasné zážitky, prostředí, atmosféru a především teda jídlo. Všechno to, co poskytli vedoucí mě, když jsem byla ještě dítě.

 • Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Sýrová pomazánka.

 • Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Do paměti se mi hodně vryl zážitek z dvoudenního výletu v roce 2016, kdy jsme společně seděli na zřícenině Lichnici a pozorovali jsme na jedné straně zapadající slunce a zároveň na druhé straně vycházející měsíc, tuším, že to byl dokonce úplněk. Bylo to kouzelný.

 • Co o mně říkají ostatní: Áďa je naše úžasná kuchařka, která vaření na táboře přesunula na novou úroveň. Taky je milá hodná a přátelská a vždy ráda vám pomůže.

Martin Gora – Einstein (20)

martin Gora resizeJaká je moje role na táboře: Patřím do technického sektoru, zajišťuji plynulý chod tábora po technické stránce.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na tábory SPT jezdím už 12. rokem.

Čím se zabývám mimo tábor: Studuji na střední škole obor autotronik, jinak rád čtu a hraji hry.

Co mám na táboře rád/ráda: Přátelská atmosféra, výborný kolektiv a spousta zábavy.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Špagety s boloňskou omáčkou

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Pár let zpátky někdy třeba vedoucí šli a za horkého dne rozpoutali vodní bitvu a po pár minutách už takhle válčil celý tábor, bylo to vždy skvělé.

Co o mně říkají ostatní: Einstein je skvělý kluk, který vždycky se vším pomůže. Je velmi ochotný taxikář a skvělý opravář rozbitých prstýnků. V práci ho nezastaví pomalu ani uříznutý palec. Mimochodem je skvělým parťákem při hraní Dračáku a taky nadšeným strávníkem našich kuchařek.

 

Štěpánka Kholová - Štěpa (19)

stepanka kholova resizeJaká je moje role na táboře: Plnění žaludků malých i velkých strávníků.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na svůj úplně první tábor jsem jela v 7 letech, pak jsem byla na pár dalších, ale až na Spt, kam jsem jela poprvé v roce 2011, se každoročně ráda vracím.

Čím se zabývám mimo tábor: Studuji první ročník Fyzioterapie na Univerzitě Karlově v Praze. Jinak mám ráda výletování v přírodě, hlavně po horách, ať už pešky či na kole. Ráda čtu, fotím a hraji tenis.

Co mám na táboře rád/ráda: Nejvíce určitě lidi, kteří vytvářejí skvělou atmosféru a kolektiv, jak vedoucí, tak i naše táborníky. A taky ten útěk od shonu všedního světa do toho našeho malého, kde hlavní starostí je, kdo vyhrál hru družin.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Jednoznačně sýrová pomazánka na topince, na dalším místě pak boloňské špagety se sýrem.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Skvělých zážitků z táborů mám spoustu a vypíchnout jich jde snad jen pár. Třeba když se nás jako táborníků vešlo do jednoho stanu 27, pak dvoudenní výlet na Lichnici, kde jsme viděli zapadat slunce a vycházet měsíc současně, a nebo účast nás jako Mocné 5 (tak jsme si říkaly) na KorzárStár, kde jsem sice začala hrát na kytaru, ale holky zapomněly zpívat a všichni jsme pak dostali záchvat smíchu. Z toho vznikla krásně vysmátá momentka.

Oddílový vedoucí a instruktoři

 

Michaela Purgerová – Misha (30)

michaela purgerova resizeJaká je moje role na táboře: Oddílová vedoucí

Jak dlouho jezdím na tábory: Protože byly rodiče také vedoucí na táborech, tak jsem jezdila už coby 2 letý špunt. Aktivně od svých cca 5ti let a na tábory SpT od 11 let.

Čím se zabývám mimo tábor: Pracuji jako účetní a dálkově studuji vysokou školu. Baví mě sport, takže mezi oblíbené činnosti bych asi zařadila zkoušení různých pro mě nových sportů jako lukostřelba, další bojové sporty nebo curling.

Co mám na táboře rád/ráda: Nejraději mám asi první dva dny tábora. To napjaté očekávání, kdy se tábor postupně plní dětmi, od starých známých tváří se dozvím, jak se celý rok měli a z dosud neznámých dětí se stávají moji kamarádi.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Topinky na ohni s lečo omáčkou nebo tradiční výletní chleba s paštikou.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Zážitků na táborech mám hrozně moc a je těžké jeden z nich vybrat. Jeden z nejzajímavějších je asi ten, kdy na táboře v Horkách (kde nebyla elektřina) donesl Jirka Afrika k sezení vedoucích notebook, repro-bedny a baterii z kamionu. Chvíli si tam přepojoval kabely, brousil rozdvojku, čaroval a najednou prohlásil: "Mám to". Stiskl play a začala hrát hudba. Tábořiště, kde v tu dobu probíhal běžný ruch při poledním klidu, najednou úplně ztichlo, že by byl slyšet i špendlík upuštěný do trávy. Najednou se pomalu přiblížili táborníci a nevěřícně koukali na tančícího Afriku. Postupně se k němu začali vedoucí i táborníci přidávat. Když písnička dohrála, propuklo všeobecné veselí, že večerní ples bude a vše se začalo vracet do normálního režimu.

Co o mně říkají ostatní: Míša je moc super kámoška i vedoucí, známe se od začátku mých tábornických let. Je s ní vždycky sranda. Mezi dětmi je určitě oblíbená, umí je zabavit, ale i si u nich získat respekt, vždy si s nimi skvěle rozumí. Pro nejmladší je také často vypravěčem pohádek na dobrou noc, díky čemu ji mají ještě radši.

 

Alena Plačková – Alík (19)

alena plackova resizeJaká je moje role na táboře: Jsem hybrid kuchařky a oddilové vedoucí

Jak dlouho jezdím na tábory: 10 let

Čím se zabývám mimo tábor: Těšením se na další tábor přeci. Jinak ráda kreslím a vyrábím věci, hodně čtu a peču.

Co mám na táboře rád/ráda: Snídaně, obědy, večeře. A odpolední klid.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Jakékoli, které nemusím vařit. Ale když už se ptáte, tak těstovinový salát.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Když se vracíme z dvoudenního výletu. Jsme špinaví, unavení a smrdíme. I přesto ale před branami tábora shromáždíme všechny síly, co nám zbyly a do tábořiště vběhneme s vítězným pokřikem. Zvládli jsme to.

Co o mně říkají ostatní: Pustí se s energií do všech her a rádi si pochutnáme i na delikatesách, které nám uvaří v kuchyni.

 

 

Eliška Boumová – Elza (19)

eliska boumova resizeJaká je moje role na táboře: Oddílový vedoucí/ kuchařka

Jak dlouho jezdím na tábory: 9 let

Čím se zabývám mimo tábor: Hra na klavír a kytaru, modeling, tancování

Co mám na táboře rád/ráda: Skvělý kolektiv přátel a jedinečné hry našich programáků

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Špagety s boloňskou omáčkou

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Pro mě je zážitek celý tábor. Zanechá ve mně spoustu krásných vzpomínek.

Co o mně říkají ostatní: Elza je neuvěřitelně přátelská. Je vstřícná ke každému a nedělá ji problém s kýmkoliv najít téma k hovoru. Skvěle se s ní povídá a je pro každou srandu. Působí jako ohromně pozitivní člověk.

 

 

Lenka Jačková – Léňa (34)

lenka jackova resizeJaká je moje role na táboře: Nyní oddílový vedoucí, v minulosti jsem si mohla vyzkoušet i roli kuchařky a zdravotníka.

Jak dlouho jezdím na tábory: Letos to bude již 16. rok, z toho 7. rok na SpT.

Čím se zabývám mimo tábor: Pracuji jako praktický lékař pro děti a dorost.

Co mám na táboře rád/ráda: Mám ráda tábor jako dobře fungující celek. Kolektiv roky výborně sehraných vedoucích. Dětí, které se 14 dní dobře baví, starší se učí starat o mladší, mladší se zase naučí spoustu nových dovedností od zkušenějších kamarádů.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Vepřové na paprice od Ivet, čočka na jakýkoliv způsob a samozřejmě špekáčky na ohni.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Na táboře mám nejraději vyráběcí hry a dílničky, ve kterých děti ukazují svoji neuvěřitelnou představivost a kreativitu. A loni se mně splnil dlouholetý sen zažít Vánoce v létě.

Co o mně říkají ostatní: Léňa je naše usměvavá první dáma a nejlepší velkostatkářka v širém okolí!

 

 Žaneta Loužilová – Žáňa (30)

zaneta louzilova resizeJaká je moje role na táboře: Na tábory SpT jezdím jako oddílová vedoucí. Díky roli oddíláka jsem blízko dětem a můžu jim tak předat kousek sebe.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na tábory SpT jezdím téměř dvacet let, z toho 12 let jako oddílová vedoucí.

Čím se zabývám mimo tábor: V civilním životě se snažím pomoct holkám a klukům, co se dostali do nějakého průšvihu, ať už svojí vinou nebo ne. Oficiálně se moje pozice nazývá kurátor pro mládež. Baví mě čtení, turistika a cestování.

Co mám na táboře rád/ráda: Na táborech mám nejradši večery u táboráku a hry v lese.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Zážitků z táborů mám za ta léta neskutečné množství a nejsem schopná vypíchnout jen jeden ze všech – určitě vedou různé hlášky a nápady vedoucích i dětí. Po loňském táboře byl také jeden velký zážitek umění táborové kuchyně - kdo by věřil, že za nejoblíbenější jídlo tábora budu mít dušenou mrkev :-) ?

Co o mně říkají ostatní: Pro děti i přes plot skočí a ještě se u toho usmívá :) 

 

Honza Holeček – Pavouk (30)

honza holecek resizeJaká je moje role na táboře: Oddílový vedoucí

Jak dlouho jezdím na tábory: Od malička

Čím se zabývám mimo tábor: Programováním

Co mám na táboře rád/ráda: Nikču:). Na druhém místě bude asi Afrika

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Smažený salám

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Instalace vodárenských vysílačů

Co o mně říkají ostatní: Pavoukovi se fakt musí nechat, že má přirozený herecký talent. Z tohoto důvodu je velmi často obsazován do klíčových rolí našich táborových (i mimotáborových, např. sedláckých, aneb zdravím Prkoše) příběhů.

 

 

Veronika Purgerová – Nikča (30)

veronika purgerova resizeJaká je moje role na táboře: Kromě jednoho roku, kdy jsem jela částečně jako programový vedoucí, jezdím vždy jako oddílová vedoucí.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na tábory jezdím co si pamatuji. Jako dítě s rodiči, poté jako táborník a nakonec vedoucí. Na táboře pořádaném SpT jsem byla poprvé v roce 2000.

Čím se zabývám mimo tábor: Mimo tábor pracuji jako hypoteční specialista v bance. Ve volném čase pak ráda čtu, chodím běhat a v létě zajedu na pár hudebních festivalů.

Co mám na táboře rád/ráda: Úplně všechno: skvělou partu vedoucích a dětí, hry, scénky, zpívání u táboráku atd.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Opečený salám s bramborem.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Asi cesta do Chrudimi (zasvěcení vědí).

Co o mně říkají ostatní: Jedete na pustý ostrov nebo snad na tábor? Hodil by se vám někdo pozitivní, usměvavý, kdo se nebojí přiložit ruku k dílu a umí to s dětmi? Tak to bych o někom věděl... ;-)

 

 

 

Jiří Šembera - Afrika (30)

jiri sembera resizeJaká je moje role na táboře: oddílový vedoucí

Jak dlouho jezdím na tábory: 20 let

Čím se zabývám mimo tábor: Lovem počítačových virů, modelařinou, šifrovačkami a hraním v kapele.

Co mám na táboře rád/ráda: Asi všechno od ranních rozcviček, přes hry v lese, rozdávání kliků táborníkům, až po spaní pod širákem.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Na posledním táboře jsem si oblíbil úplně všechna jídla :-)

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Historek a zážitků jsou mraky, tak vezmu ten nejčerstvější: Po dvanácti letech se můj oddíl vymanil ze zaběhlého standardu posledních a předposledních míst a urval pro sebe zasloužené vítězství v CTH.

Co o mně říkají ostatní: nerozlučný parťák Pavouka a člověk mnoha talentů. Je na něj vždycky spoleh, vymyslí a připraví spoustu legrace, dokáže realizovat technické zázraky (viz svítící šaty Yvaine nebo ples v Horkách) a když tzv. není do čeho píchnout, přinese jeden z řady svých hudebních nástrojů a hned je co dělat.

 

Matouš Jaček – Comp (27)

matous jacek resizeJaká je moje role na táboře: Zastávám roli oddílového vedoucího.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na tábory jsem začal jezdit v roce 2005 a od roku 2012 jsem na našem turnusu vedoucí.

Čím se zabývám mimo tábor: V letošním roce dokončuji magisterské studium Fyzické geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, takže jsem ještě poslední rok šťastným studentem.

Co mám na táboře rád/ráda: Nejradši mám na táboře hry, baví mě běhat s dětmi po lese.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Těch je hodně, barevná krupicová kaše, těstovinový salát, topinky na ohni nebo třeba špekáčky, určitě by se našlo spousta dalších táborových jídel, co patří mezi má oblíbená.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Je těžké si vzpomenout na jeden konkrétní, ze všech táborů si odvážím plno skvělých zážitků, asi žádný z nich nemohu vyzdvihovat nad ostatní.

Co o mně říkají ostatní: Myslím si, že Comp je skvělý, vážně hodně chytrý člověk, který se nebojí prosadit svůj názor, když má například pochyby k nějaké hře, což vážně obdivuju, jelikož já většinou pravidla hry napoprvé hned pochopit nedokážu, natož v nich vidět možné zádrhely. Jsem si jistá, že Comp je vedoucí, kterého mají všechny děti rády a zároveň ho poslouchají a mají k němu respekt.    

 

Denisa Loužlová – Déňa (23)

denisa louzilova resizeJaká je moje role na táboře: Oddílový vedoucí

Jak dlouho jezdím na tábory: Od počátku 4. turnusu, a že to už nějaký pátek je :-)

Čím se zabývám mimo tábor: Studium angličtiny a cestování

Co mám na táboře rád/ráda: Na táborech mám ráda, že se můžete stát na čtrnáct dní piráty nebo třeba zaklínači, propracované hry, klasické táborové diskotéky a především skvělou partu lidiček.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Opékání nad ohněm, srazové tousty, NEmíchaná krupicová kaše, bufet… je toho opravdu spousta.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Na táboře se opravdu nenudíte. Třeba když jsem byla jako táborník v sladkém nevědomí vzbuzena v noci na hlídku, rázem jsem se dozvěděla, že jsem raněný voják a můj oddíl se mě bude muset pokusit zachránit.

Co o mně říkají ostatní: Je naše milá pohodářka. S osobitým hereckým zapálením se ochotně vrhá do všemožných rolí v táborových scénkách, kde prim hrají její povedené role čarodějek všeho druhu :-)

 

Petr Šípoš – Velký Žižka (33)

petr sipos resizeJaká je moje role na táboře: Oddílový vedoucí

Jak dlouho jezdím na tábory: 17 let

Čím se zabývám mimo tábor: Jsem workoholik, skotačím se synkem, hraji na loutnu, čtu knihy, hraji hry a neustále něco někomu opravuji.

Co mám na táboře rád: Lidi, svobodu, přírodu a to, že má smysl dát někomu něco pro život.

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Všechno! Máme skvělé kuchařky a ohromný hlad.

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Když jsem smíchy rozbrečel Bambůču a ukradl jí slzu, kterou jsem prodal na magickém trhu.

Co o mně říkají ostatní: Na první pohled budí Žižka spíše respekt a trochu strach. Na druhý je veselá kopa, rozený vůdce a obětavec pro ostatní.

Petr Brzek - Zrzek (21)

petr brzek resizeJaká je moje role na táboře: Jsem na táboře jako oddílový vedoucí, ale zároveň se snažím pomoct se vším, co se dá.

Jak dlouho jezdím na tábory: Na tábory SPT jezdím od svých 14.

Čím se zabývám mimo tábor: Rád jezdím Motorcross a miluju všeljaké sporty.

Co mám na táboře rád/ráda: Na táboře mám nejradši atmosféru, lidi co tam jsou se mnou a hlavně výbornou kuchyň!

Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Barevná zamíchaná krupicová kaše!

Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: Největší zážitek je vždy dvoudenní výlet.

Co o mně říkají ostatní: "Genetické testy prokázaly, že není zrzavý. A jak se říká - kdo lže, ten... ...ten představuje kvalitní materiál na oddílového vedoucího“

 

Honza Gora - Honza (22)

honza gora resize

Jaká je moje role na táboře: Moje role je oddílový vedoucí.
Jak dlouho jezdím na tábory: Od roku 2007, tj. 11 let.


Čím se zabývám mimo tábor: Studuji na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor Anglický jazyk a Základy společenských věd. Dříve jsem se věnoval závodnímu tancování latinsko-amerických tanců.


Co mám na táboře rád: Asi nejvíc mám rád posezení u táboráků, závěrečně bitvy a samozřejmě dračákové sešns.


Jaké je moje oblíbené táborové jídlo: Boloňské špagety


Oblíbená historka nebo zážitek z minulých táborů: To je velmi těžká otázka, neboť má tak obrovské množství vzpomínek, že nevím, kterou vybrat. Nicméně vzpomínka, která mě za poslední dobu pobavila nejvíce se týkala hry, kdy byly děti pozvány na ples, kde měli nenápadně zjistit určité informace. Děti tuto hru pochopily trochu jinak a místo toho, aby špiónovaly, tak se staly součástí plesu a patřičně si ho také užívaly.

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Vedoucí
Všichni moc děkujeme za tenhle tábor. Moc se mi tam líbilo. Už teď se mi stýská a těším se na příští rok! Miloš
25. 8. 2019 10:02
Matěj a Vojta Tumovi
Čau kluci, zítra vás domů poveze Chris. Tak nic nezapomeňte Matěji, přelezeš plot, já ti hodím klíče s balkonu na zahradu, jo? Pa máma
23. 8. 2019 23:37

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě