SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

4. turnus - Lidé hvozdu

V roce 2006 turnus zakládá Jiří Niederhafner s Marií Kučerovou (t.č. Niederhafnerovou). Poměrně mladý tým vedoucích si rychle získává přízeň svých svěřenců a jejich rodičů. Mnozí z řad současných táborníků nevynechali účast na žádném ročníku tábora a někteří z těch starších již byli přijati do týmu vedoucích. Stabilita složení týmu a dobrá spolupráce jeho členů je dobrou garancí kvality práce s dětmi i do dalších let. Nicméně i zde si chtěli zakladatelé odpočinout a tak vedení předali v roce 2014 dlouholetému vedoucímu Petru Šípošovi, který se své role zhostil bravůrně. Letos počtvvrté bude na pozici hlavního vedoucího Jakub Jaček, který se v roli hlaváka našel a čtvrtý turnus má tak pevnou a spolehlivou ruku nad svými hlavami.

 

Termín: 10.8. - 24.8. 2019 - Turnus je obsazen! Přijímáme náhradníky na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hlavní vedoucí: Jakub Jaček (Krtek)

Etapovka: Pavel Fejfar (Pája), Václav Sobotka (Červ) a Marie Niederhafnerová (Mel)

Cena tábora: 3300,-

Rychlé info: 606 384 400

 

Etapová hra: Středozem - Věk prstenů moci

 

Letošní rok se vydáme do téměř všem známého světa. Do světa Pána Prstenů, Středozemě. Náš příběh ale nebude o pouti hobitů, kteří nesou Prsten k hoře Osudu, náš příběh bude mnohem starší. My se přesuneme do druhého věku Slunce. Do věku velkého zmatku, bojů a šarvátek o území a moc. Budeme sledovat příběhy šesti ras, které se snaží každá pro sebe získat co nejvíce moci a bohatství. Staneme se součástí honby za získáním prstenů moci, prstenů, s jejichž pomocí je možno vládnout celé Středozemi.

Středozem v druhém věku Slunce obývá 6 různých ras - Elfové, Trpaslíci, Lidé, Skřeti, Démoni a Nemrtví.

2První rasou, která se objevila ve Středozemi, jsou Elfové. Elfové jsou velmi odolní, pohlední, mají pevný charakter a není jednoduché je obelstít, zlomit, či přesvědčit ke zradě. Elfové nestárnou, žijí dlouhý život ve své vlastní uzavřené komunitě. Nachází se mezi nimi spousty schopných lukostřelců, šermířů, znalců bylin, ale i čarodějů. Díky své dlouhověkosti se elfové často stávají mistry v rozličných oborech.

 

 

 

3Druhou rasou, která obývá Středozem, jsou Trpaslíci. Trpaslíci jsou velice hrdí, nepoddajní, stateční, silní a otužilí. Jsou v průměru vysocí necelého půl druhého metru a dožívají se okolo dvě stě padesáti let. Jsou zdatnými řemeslníky - především kováři a stavitely kamenných síní a staveb. Jejich válečníci jsou známí velkou výdrží, silným železným brněním a prvotřídními sekerami. Také není žádným tajemstvím, že od nepaměti chovají zášť k elfí rase.

 

 

 

4Nejpočetnější rasou středozemě jsou Lidé. Nedožívají se tak vysokého věku jako Trpaslíci či Elfové. Jsou nejrozmanitějším společenstvím Středozemě - najdou se mezi nimi schopní konstruktéři, mágové, léčitelé, bardi. Lidští rytíři jsou známí svou oddaností, chrabrostí a dovedností s mečem. Lidé velmi často pořádají různé bály, plesy, bankety a různé společenské události. Nezřídka se stává, že mezi sebou vedou války o území a moc.

 

 

 

 

5Další rasou soupeřící o moc jsou skřeti. Skřeti nejsou prací žádného boha, nýbrž krutého prvního temného pána Morghota. Vznikli z pochytaných Elfů, kteří byli Morgothem přeměněni do temných bytostí, které znají strach pouze ze svého pána, z nikoho ani ničeho jiného. Stali se největšími nepřáteli elfů. Skřeti jsou ukrutní bojovníci, co se nebojí smrti. Jsou nejrychlejšími stvořeními ve Středozemi a živí se masem svých nepřátel. Jsou to stvoření zakrslá, shrbená s tmavou kůží. Mají dlouhé opičí paže, plochý obličej a žluté, špičaté zuby. Jejich krev je černá a studená.6Na začátku druhého věku slunce se ve Středozemi objevila nová rasa - nemrtví. Mocichtivý kněz Mortimor dostal od své bohyně Este dar oživit mrtvé. Tento dar zneužil a vytvořil si hrozivou a obrovskou armádu oživených kostlivců, zombie, upírů a spousty dalších bytostí, jejichž existence se vymyká pravidlům přírody. Bohyně Este ho za tento jeho čin proklela. Od té doby on i oživení necítí radost, jen věčnou bolest a touhu šířit své prokletí dál. Postupem času naučil Mortimor své nejoddanější služebníky taje vyvolání nemrtvých. Takto vznikli mocní Lichové, páni smrti.

 

 

 

7Posledními bytostmi Středozemě jsou stvoření ze samotných pekel. Mocní démoni, pekelní rarachové. Byli přivoláni zhrzeným Elfem Mériodinem, který byl za svou krutost vyhoštěn z elfí říše. Nechal se zlákat temným bohem, který mu prozradil, jak bytosti z pekel vyvolat a ovládat je. Jsou tak rozmanití, že je nelze popsat jako národ. Jejich společným rysem jsou pekelné plameny, které vyvolávají v jejich nepřátelích smrtelný děs a hrůzu. Démoni jsou velmi často zkušenými ohnivými mágy.

 

 


Která z ras získá nadvládu? Kdo si podrobí celou Středozem pod svůj erb a získá všechnu moc? To se dozvíme až uprostřed srpna, kdy se táborníci - zástupci jednotlivých ras - utkají o prsteny moci...

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Mája Vandirkova
ahoj Májo tak jak jsi užívášTábor . Každý den koukáme s tátou na stránky vašeho tábora co je nového nejsou tam vidět body vašich oddílu tak nevíme kterej má nejvíc. Škoda že jsi nebyla na dvou denním výletě určitě to bylo prima .Zatím žádný dopis nepřišel ani od tebe ani od Zdendy. Péťa odjela do dvora bude hlídat pejska a papouška máme tě moc pozdrav...
20. 7. 2019 3:17
Viky Sova
Ahoj Viktorku, jsem popleta já jsem myslela,že jedete na tábor dýl a mamka mi řekla,že už jste týden na táboře Doufám,že si to tam užíváš a že se ti tam líbí Já se dolečuji po operaci zatím je to docela dobrý Tak Vikýsku se opatruj posílám ti moc pus babička Léňa+Standa +Mína
20. 7. 2019 0:59

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě