1. turnus - Etapová hra

Osadníci Tallhoferova kraje

Hej!

Hej ty, člověče, pojď blíž….psst! Nikdo nás nesmí zaslechnout.

Už jsi to slyšel? Objevilo se nové území!

Ne tak nahlas, radši mi podej žejdlík, ať mi tak rychle nevyschne. Ostatní mě považujou za blázna, znáš tyhle pověrčivé vesničany, každej si hledí svého a pro dobrodružství nemaj ani ždibec smysl. Ale ty vypadáš, že by tě něco takového lákalo. Říká se, že na to místo přišly náhodou - Co? Ne počkej, dozvíš se kde, nepředbíhej! Raděj upusť nějaký ten grošík, ať máš taky co pít.

Takže to místo, prý učiněnej ráj, stromy kam dohlídneš, voda tak čistá, jak kdyby ji posvětil sám náš spasitel a nikde ani živáčka. Ani král o tom místě neví! Představ si ty možnosti!

No a kde jsem to…- jo, no tohle místo objevily takové dvě podivné ženštiny. No co tě nemá! Žádné čarodějnice, i když manýry, to ti povidám, každej

chlap by se lek a utek. Ale jo, ke zpovědi prý chodí, dokonce maj vlastního pámbíčkáře.

A tak se nečil, prostě kněží, ale žádnej svatoušek, prý se nebojí výzev ve zdejších krčmách. A ta jedna se prý vyzná v bylinkách, snad umí i číst, no však říkám, ta není pro mužský. Ta druhá je snad ještě horší, prý sjezdila celej boží svět a jakmile zacinká stříbro, má vmžiku všecko spočítaný.

No proč ti o nich asi vykládám?! Však ony to místo objevily! No jo, tyhle dvě!

No a toho kněze přibraly s sebou, aby to místo uchránil od bezvěrců. Však znáš ty maďary, ti ďáblové by zabrali všecko co nemá kořeny až v samotným pekle.

A to je přece příležitost pro někoho takového jako ty! Proč se zahrabat tady, když se můžeš stát vůdcem, ba co víc – lenním pánem!

Zaber to území, založ osadu, postav klíčové budovy a vypracuj se na nejvyššího dobyvatele!

A kde to je se ptáš? Kousek od samotné Prahy, od Přemysla II. Otakara!

A jak se jmenuje to místo se ptáš? Tallhoferův kraj!

Staň se OSADNÍKEM TALLHOFEROVA KRAJE!