SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

Program
Etapová hra je hlavní náplní všech turnusů. Snažíme se na našich táborech pomocí scének a kostýmů přiblížit dobové atmosféře. Mimo etapovou hru se samozřejmě děti podle počasí chodí koupat, učí se životu v přírodě, v kolektivu, práci s dřevem, keramickou hlínou, podnikáme výlety do Železných hor, ale např. musí i jednou za tábor pomáhat v kuchyni, loupat brambory, řezat dřevo apod.
Blíže viz 1.turnus, 2. turnus, 3.turnus, 4.turnus


OsvědčeníVedoucí
Hlavní vedoucí všech turnusů mají samozřejmě požadované vzdělání a akreditaci požadovanou ministerstvem školství.
Oddíloví vedoucí jsou vesměs studenti vysokých škol, kteří s námi na tábor jezdí odmalička a práce s dětmi je baví. Všichni pracují bez nároku na honorář.
Vedoucí: 1.turnus, 2. turnus, 3.turnus, 4.turnus 


Stan JunákUbytování
Starší děti jsou ubytovány ve stanech typu Junák, které vyhovují normám vyhlášky č. 106 o dětské rekreaci. Stany sestávají z dřevěné, 0,75 cm vysoké podsady, ve které jsou zavěšena dvě lůžka pokrytá molitanovou matrací. Ve středové uličce je dřevěná podlážka, pod lůžky malá rohož pro kufr. Poslední léta průběžne obnovujeme jak celty, tak i stany.
Nejmladší táborníci jsou ubytováni v čtyřlůžkových chatičkách.


Strava
Naši skvělí kuchaři servírují pestrou stravu 5x denně. Snídaně, oběd, svačina, večeře i druhá večeře jsou doplňovány ovocem dle sezónní nabídky. Samozřejmostí je pitný režim, jehož dodržování dozoruje zdravotník. Podle počasí mají táborníci k dispozici celý den čaj či šťávu. Nebojíme se ani diet. Po předchozí konzultaci pro vaše děti připravíme bezlepkovou stravu nebo připravíme individuální jídelníček.


Tábořiště
Tábořiště Tallhoferův Dol leží v malebném údolí sevřeném borovými lesy. Tábořiště je plně vybaveno dle standardů vyhlášky č. 106/2004 Sb. o dětské rekreaci. Na pozemku se nachází zděná kuchyně, jídelna, chatičky, sprcha, suché záchody. Naši zdravotníci pečlivě dbají na úklid společných prostor, vedoucí pak na úklid stanů dětí. Koupaliště se nachází v cca 500 m vzdálené vesnici. Každoročně je tábor monitorován hygienickou stanicí. Zázemí tábora doplňuje volejbalové hřiště, stůl na ping pong a lanová dráha. Více v sekci Tábořiště.


Věk dětí, zdraví
Tábor je určen pro děti od 7 do 17 let. Od roku 2020 je pro 2.turnus minimální věk 8 let v době konání tábora). V jiném případě je nutná předešlá konzultace. Vzhledem k vyhlášce ministerstva zdravotnictví č. 106 o dětské rekreaci vyžadujeme u dětí originál potvrzení lékaře, které není starší 1 rok. Na táboře se o zdravotní stav dětí stará zdravotník s plnohodnotnou kvalifikací (dětský lékař, zdravotnický záchranář, případně akreditovaný zdravotník ČČK). Při sebemenším úrazu nebo podezření na nemoc okamžitě jedeme s dětmi ke smluvnímu lékaři či na pohotovost. V případě kratší hospitalizace (např. pozorování při podezření na slepé střevo) děti samozřejmě pravidelně v nemocnici navštěvujeme a rodiče jsou o jejich stavu pravidelně informováni.


Cena tábora
Díky dotacím, které naše střešní organizace Asociace turistických oddílů mládeže získává od ministerstva školství a díky bezplatné práci našich vedoucích můžeme snížit cenu tábora na minimum.  Více než polovině dětí hradí cenu tábora zaměstnavatel, na vaši žádost mu zašleme fakturu a potvrzení o účasti. Pokud hradíte tábor sami, zašleme vám instrukce o platbě pro převod z vašeho účtu.


Přihlášení
Přihlásit své děti můžete prostřednictvím našeho formuláře v rubrice Přihláška.


Další informace
Další informace rádi zodpovíme na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 606 384 400.

 

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Vedoucí
Hurá! Jsem přihlášen a těším se! Winetů
neděle 15. leden 2023

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě