SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

1.turnus - Dolané

Nejmladší turnus táborů SpT. V roce 2007 turnus založil zkušený dlouholetý člen SpT Marek Hammerschmied a spolu s Jitkou Roseckou úspěšně přidali do rodiny táborů SpT poslední přírůstek. Následně vedlo Dolany s velkým úspěchem duo bratrů Snopkových, kteří posunuli laťku našich táborů ještě o něco výše. A protože laťka (bidýlko) není nikdy dost vysoko, vedla nás několik let Péťa Kuřátko Sedláčková. Kuřátko ale odletělo na pár chvil do teplejších krajin a tak pro tábor 2017 se o Dolany staral Jan Uhlíř. Po záletech se Kuře na rok vrátilo, aby vedení Dolanů opět na rok převzalo, ale jelikož je Kuře záletné a chvíli neposedí, tak se pro rok 2019 do vedení postavila Michaela Uhlířová. V letech 2021 a 2022 byl hlavním vedoucím Samuel Hrachovec a nyní se role ujal Jonáš Novotný.

 

Termín: 1.7. – 15.7.2023

Hlavní vedoucí: Jonáš

Etapovka: Kiki a Danča

Cena tábora: 3990,-

Rychlé info: 606 384 400

Přihláška: ZDE

 

Etapová hra: Osadníci Tallhoferova kraje

Hej!

Hej ty, člověče, pojď blíž….psst! Nikdo nás nesmí zaslechnout.

Už jsi to slyšel? Objevilo se nové území!

Ne tak nahlas, radši mi podej žejdlík, ať mi tak rychle nevyschne. Ostatní mě považujou za blázna, znáš tyhle pověrčivé vesničany, každej si hledí svého a pro dobrodružství nemaj ani ždibec smysl. Ale ty vypadáš, že by tě něco takového lákalo. Říká se, že na to místo přišly náhodou - Co? Ne počkej, dozvíš se kde, nepředbíhej! Raděj upusť nějaký ten grošík, ať máš taky co pít.

Foto Dolane 4

Takže to místo, prý učiněnej ráj, stromy kam dohlídneš, voda tak čistá, jak kdyby ji posvětil sám náš spasitel a nikde ani živáčka. Ani král o tom místě neví! Představ si ty možnosti!

No a kde jsem to…- jo, no tohle místo objevily takové dvě podivné ženštiny. No co tě nemá! Žádné čarodějnice, i když manýry, to ti povidám, každej

chlap by se lek a utek. Ale jo, ke zpovědi prý chodí, dokonce maj vlastního pámbíčkáře.

A tak se nečil, prostě kněží, ale žádnej svatoušek, prý se nebojí výzev ve zdejších krčmách. A ta jedna se prý vyzná v bylinkách, snad umí i číst, no však říkám, ta není pro mužský. Ta druhá je snad ještě horší, prý sjezdila celej boží svět a jakmile zacinká stříbro, má vmžiku všecko spočítaný.

Foto Dolane 1 copy

No proč ti o nich asi vykládám?! Však ony to místo objevily! No jo, tyhle dvě!

No a toho kněze přibraly s sebou, aby to místo uchránil od bezvěrců. Však znáš ty maďary, ti ďáblové by zabrali všecko co nemá kořeny až v samotným pekle.

A to je přece příležitost pro někoho takového jako ty! Proč se zahrabat tady, když se můžeš stát vůdcem, ba co víc – lenním pánem!

Zaber to území, založ osadu, postav klíčové budovy a vypracuj se na nejvyššího dobyvatele!

 Foto Dolane 3

A kde to je se ptáš? Kousek od samotné Prahy, od Přemysla II. Otakara!

A jak se jmenuje to místo se ptáš? Tallhoferův kraj!

Staň se OSADNÍKEM TALLHOFEROVA KRAJE!

 

Naši vedoucí

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Vedoucí
Hurá! Jsem přihlášen a těším se! Winetů
neděle 15. leden 2023

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě