SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

1.turnus - Dolané

Nejmladší turnus táborů SpT. V roce 2007 turnus založil zkušený dlouholetý člen SpT Marek Hammerschmied a spolu s Jitkou Roseckou úspěšně přidali do rodiny táborů SpT poslední přírůstek. Následně vedlo Dolany s velkým úspěchem duo bratrů Snopkových, kteří posunuli laťku našich táborů ještě o něco výše. A protože laťka (bidýlko) není nikdy dost vysoko, vedla nás několik let Péťa Kuřátko Sedláčková. Kuřátko ale odletělo na pár chvil do teplejších krajin a tak pro tábor 2017 se o Dolany staral Jan Uhlíř. Po záletech se Kuře na rok vrátilo, aby vedení Dolanů opět na rok převzalo, ale jelikož je Kuře záletné a chvíli neposedí, tak se pro rok 2019 do vedení postavila Michaela Uhlířová. Od roku 2021 vede Dolany Sam Hrachovec.

Termín: 3.7. - 17.7. 2021

Hlavní vedoucí: Samuel Hrachovec

Etapovka: David Büttner a Barča Bretová

Cena tábora: 3500,-

Rychlé info: 606 384 400

 

Etapová hra: Osud městečka Tallhofer Valley

1turnus

Psal se den 14. červen roku 1870 v malém městečku uprostřed rozpálených prérií mezi Austinem a Novým Mexikem, v Tallhofer Valley. Je krátce před polednem, slunce pálí tak silně, že při pohledu do prérie vidíte, jak se vzduch tetelí a vítr o sobě dá sotva vědět. Městečko je klidné, působí opuštěně. Opak je ale pravdou, obyvatelé se schovávají ve svých domech v obavách před nájezdy horských kmenů indiánů. Starosta McGreece se snaží vypadat klidně, ale každý ví, že jeho nervózní pochodování po kanceláři s doutníkem v ruce je pouze známkou toho, že i on má strach.

1turn

Trhne sebou, když do místnosti někdo vstoupí. Postava oblečená v ponchu s obličejem zakrytým šátkem promluví hrubým hlasem: „Brej den, starosto!“. Starosta rozpačitě kývne hlavou. „Šéf vás zve na oslavu v naší pevnosti Fort Summer a chce s Váma probrat něco důležitýho.“. Neznámý mizí stejně rychle jako se objevil, zůstává po něm jen zvířený prach. Starosta, stále ještě zaskočen, přemýšlí… Na oslavy v této nejisté době nemá čas ani chuť. Lidé na něj spoléhají, musí své městečko zabezpečit. Ti indiáni, loupeživé gangy a mnoho dalších starostí, které městečko sužují. Nese toho na svých bedrech příliš. 

Nebo by byla oslava naopak vhodným povyražením?
Kdo se chce dozvědět víc, nechť dorazí na oslavu do Fort Summer!

1turr

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Pro vedoucí, kuchařky, zdravotníky....
Moc děkujeme za všechno, Adélka si to opět užila, a prý ještě víc než minulý rok a už se těší na další tábor. Byli jste opět úžasný s pozdravem Fišerovic rodinka
neděle 29. srpen 2021

 Gazela Banner 300x600

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě