SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

Letos naši vedoucí odpovídali na tyto čtyři otázky:

 1. Napiš v pár větách něco o sobě (kdo jsi, co děláš mimo tábory, jak ses na tábor dostal, prostě popusť uzdu své fantazii 😉)
 2. Jaké je tvé nejoblíbenější místo v tábořišti?
 3. Jako jaká postava ze seriálu Simpsonovi si nejvíce připadáte?
 4. Postavy ze seriálu Simpsonovi mají pouze 4 prsty. Který si myslíte ,že jim chybí oproti nám, a proč? 😊

Hlavní vedoucí

Tereza „Vládce váš, Slunce vaše jasné“ Vandírková

Tekra

 1. Jsem Terka a letos na táboře povedu celý ten cirkus jako Hlavní vedoucí. Mimo tábory se věnuji svým klientům v bance. Na tábory jsem začala jezdit už jako dítě a už si bez nich léto nedovedu ani představit :-)
 2. Kdekoliv ve stínu
 3. Zatím neznám tolik postav ze Simpsonových, abych se k nějaké dokázala přirovnat :-)
 4. Nevím, že mají jen 4 prsty :D

 

Program

Kateřina „Dibla“ Šulcová

Dibla

 1. Mamina tří dětí – Ztratil, Rozbil a Zapomněl -  kterou tábory pohltily už před dvaceti lety, když přijela na svůj první tábor SpT. V současné době zaměstnaná na plný úvazek nejen v práci, ale také na našem rodinném domě, který se snažíme dát dokupy.  Miluji cestování hlavně po naší zemi ve volném čase s rodinou a být jednou za rok na čtrnáct dní dítetem v Rabštejnské Lhotě.
 2. Na nástupišti, když vysvětliuji pravidla k hrám a kolem mě je hromada táborníků a dychtivě poslouchají :)
 3. V normálním životě jako Marge, která musí udržet v provozu celou rodinu, na táboře ale občas jako Edna, když musím vysvětlit program nejen táborníkům, ale i vedoucím, občas jako kočičí žena (Eleonor Abernathyová ) když místo koček se snažím házet fuskáči a občas jako šílený Šáša Krusty, když lítám po celým táboře snažím se, aby bylo vše perfektní a zábavné.
 4. Já si myslím, že jim chybí palec a to z toho důvodu, že je to nejmenší prst a kdyby ho měli, tak by to v animaci vypadlo jako malej pindík :D ale fakt nevím :D 

Ondřej „Ondra“ Petr

Ondra

 1. Ahoj, jsem Ondra. Když zrovna nejsem v Rabštejnce, tak buďto pracuji (klikám věci do počítače), chodím na čundry nebo trávím čas s kamarády u deskovek, na únikovkách a dalších podobných aktivitách. A také jsem velký milovník Simpsonů a obdobných kresláčů. Na tábor mě poprvé před nějakými 16 lety přivedl Mates a od té doby se mě nezbavili. 
 2. Moje nejoblíbenější místo v tábořišti je jednoznačně ohniště. Mám rád buřty, oheň a poslouchání kytary.
 3. Rozhodně jako Homer, figuru už na to skoro mám, a většinou všechno zvrtám i když to myslím dobře.
 4. Myslím si že je to malíček, protože nemá žádnou zvláštní funkci jako ukazování nebo nošení prstenu. Navíc mají všechny prsty stejně dlouhé a do toho by malíček nezapadnul.

Zdravotník

Jan „Jenda“ Uhlíř

Jenda

 1. Jmenuju se Jenda a jsem zdravotní sestra pracující v Hospicu v Liberci. Vracím se zpět na druhý turnus po mnohých letech strávených na prvním u Dolanů, kde jsem nasbíral zkušennosti jako hlavák, programák a kuchař. Nyní bych se rád vrátil na své původní místo zdravotníka druhého turnusu.
 2. Sprcha 
 3. Asi Doktor Dlaha
 4. Myslím, že malíček. Je malý a zbytečný.

 

Hospodář

David „Dejv“ Kořínek

Dejv

 1. Jmenuji se Dejv a jezdím na tábory SPT od roku 2006. Na tábor jsem se dostal díky Námořníkovi, který tenkrát poptával oddíláka a zdravotníka. Za tu dobu jsem již vystřídal všechny funkce a v posledních letech jsem zakotvil v technickém sektoru jako hospodář-zásobovač. Mimo tábory jsem hasič tělem i duší a také vášnivý lovec pokladů. Mám rád přírodu, hory a dobré lidi kolem sebe.  
 2. Nejraději mám krčmu, když venku vládne nevlídné počasí a oheň v krbu mě příjemně hřeje.
 3. Poslední dobou si připadám jako Homer … 
 4. Vylučovací metodou si myslím že malíček. Palec je potřeba kvůli úchopu, ukazovákem na sebe postavy ukazují, prostředníček používá Bart celkem často, prsteníček je nutný k nošení prstenů, ale pro malíček mě nenapadlo žádné využití… 

Kuchyně

Tereza „Terka“ Kořínková

Terka k

 1. Ahoj, jmenuji se Terka a letos je to osmý rok, co jsem díky svému muži Dejvovi objevila tábory SpT. V civilu mám o zábavu postaráno díky našim dvěma dětem a práci v uniformě. Ale těch 14 dní v roce ráda nechám za sebou všechny starosti běžného světa, vezmu do ruky vařečku a budu doufat, že mě stovka táborových krků nesežere vzteky :-D
 2. Hamaka u potoka
 3. Byl tam někdy nějaký manažer cirkusu? :-D Jestli ne, tak asi Marge, která drží Lisu, aby nezaškrtila svého staršího bratra Barta
 4. Palec mají, ukazují na věci taky, prostředníček je Bártův oblíbený a poslední prst používají, jak se jim zrovna hodí. A proč? To se zkusím zeptat dětí na táboře. Ty mají lepší představvost :-)

Technický sektor

Kateřina „2B“ Bílková

2B

 1. Já jsem 2B a na tábory SPT jezdím od šesti let. Začala jsem na původním, dnes třetím turnusu. V běžném životě pracuji jako truhlářka a hraju na housle ve dvou kapelách.
 2. Postel
 3. Šílená kočičí žena! MŇAU
 4. Malíček. Mám dojem, že palec, ukazováček, prostředníček jsou v jistých gestech v seriálu vidět. Dokonce i na prsteníčku se zaleskne prsten u manželských párů. Zbývá malíček.

Oddílový vedoucí

Diana „Didi“ Morávková

Didi

 1. Ahoj, tady Didi! Budu oddílová vedoucí Vašich dětí ☺️Je mi 22 let a pracuji jako barista v jedné kavárničce. Ta práce mě dost baví, ale kromě toho, mě také baví jen koukat na seriály nebo trávit čas venku, trávit čas s blízkými, a také táborové akce, občas něco taky upeču, když už jsem se vyučila cukrářkou 😀 Jak už jsem zmínila, jsem vyučená cukrářka a pak jsem si udělala ještě maturitu z podnikání. A tím pro mě prázdniny skončily, ale volno na 14 denní tábor si udělám vždy☺️ Na tábor jezdim už spoustu let, a nikdy bych nechtěla zkusit jiný. Miluju to tady. Ani nevím jak mamka našla tento tábor, když jsem byla malá, ale jsem ji za to vděčná. Jsem pozitivní člověk, optimista, co se rád pobaví. Mám ráda společnost. Bývávala jsem i sluníčko oddílu 😀 ale samozřejmě mám i své blbé nálady. Jsem soutěživá, a jdu si za svým cílem. 
 2. Milovala jsem čas strávený ve stanu jako taborník. I teď bych se tam moc ráda vrátila. Bylo to skvělé místo, ať jsem mohla koukat po tábořišti kde se co děje a vědět o všem, nebo když jsme se sešli v jednom stanu skupinka kamarádů a řešili jsme různé věci, ať to byla táborová diskotéka, táborové hry, nebo jsme jen tak blbli a povídali si. Je z toho moc vzpomínek a žádné jiné místo, to zatím nepřekonalo. 
 3. Maggie. Má blonďaté vlasy a zakopává o své modré oblečení. Já jsem schopná zakopnout i sama o sebe
 4. Chybí jim malíček, protože ani my ho moc nepoužíváme, obejdou se bez něho.

 Jakub „Kubišta“ Vaníček

Kuba

 1. Jmenuji se Kuba a mám rád turistiku v přírodě a výšlapy do hor. Na tábor jsem se dostal před deseti lety skrze kamarády a doteď mně nepřestaly bavit.
 2. Ohniště, jelikož se tam všichni setkáváme u táboráku
 3. To je těžké…asi se nedokážu přirovnat k žádné postavě ze Simpsonových
 4. Asi malíček… A proč? Protože ho tam nenamalovali :D

 

 

Lukáš „Luky“ Petr

Luky

 1. Mimo tábory jsem obyčejný student, žijící v Praze. Zbožňuji horolezectví, rád chodím na procházky a výlety, rád poslouchám hudbu a spoustu dalších věcí… Na tábor jsem se dostal díky svému staršímu bratrovi Ondrovi, kdyby tehdy nezačal jezdit on, nejspíš bych nejezdil ani já, což by byla velká chyba. 
 2. Konkrétní místo mě nenapadá, celé naše tábořiště je super a každé místo má něco do sebe. Ale řekl bych, že nejradši jsem tam, kde je správná parta lidí (což jsou u nás všichni) a kde se něco zajímavého děje. Kdybych přeci měl být konkrétnější, tak mám rád například hřiště nebo ohniště.
 3. No, tak to je záludná otázka… Sám asi pořádně nedokážu posoudit jako jaká postava si připadám nebo která mě nejvíce vystihuje. Můžu jen říct, že rozumu občas mám jako Ralph, hlad občas jako Homer, rošťácké nápady jako Bart a ještě by se asi někdo našel. :D
 4. Myslím si, že chybějící prst bude prsteníček, připadá mi nejméně důležitý a nejvíce postradatelný z ostatních prstů. Navíc bych řekl, že většina postav ze seriálu ani prstýnky nenosí.

Laura „Lála“ Pauly

LALA

 1. Ahoj! Jsem Lála a v civilním životě pracuji jako sestřička na JIPce. Když nejsem v práci miluju toulání Jizerskou krajinou se svým psem. Jsem pro každou špatnost! Hlavně, když je sranda :D Na tábory už jezdím několik let a k této skvělé partě jsem se dostala přes tehdejšího přítele. 
 2. Pozic v rámci tábora jsem si nevyzkoušela mnoho, ale mojí nejoblíbenější pozicí je Oddílový vedoucí. 
 3. Jasná Maggie :D :D…. Prostě svůj svět a hlavně si to užít :D :D 
 4. Hm… to je těžké… myslím si, že nemají ukazováček… takže těžko říct… spíš si myslím, že to není o počtu, ale správném pojmenování… takže palec, ukažpro, prsteníček a malíček ;) :D 

Martin „Alex“ Šulc

Martas

 1. Přes rok trávím svůj čas prací v loutkovém divadle (ne jako maňásek, ale jako osvětlovač), s rodinou (Ferda, Filip a Dibla) a nebo někde v přírodě (s bandou kamarádů, převážně táborového typu). Na tábor jsem se dostal před mnoha lety neuvěřitelnou shodou náhod zahrnující noční směnu ve sklárně a oběd v restauraci a tím vlastně získal všechny výše jmenované věci, teda kromě toho maňáskování. 
 2. U táboráku s kytarou.
 3. Něco mezi Nedem Flandersem a Homerem. Doudily didlily DOH!
 4. Ukazovák,aby se nedloubali v nose!

Pavel Bittnar

Pavell

 1. Je mi 20, mimo tábor studuju ekonomii na UK a občasně sportuju. Na tábor jsem se dostal skrze sousedské vztahy v rámci Zlaté Olešnice.
 2. Ohniště.
 3. Hans Moleman
 4. Určitě malíček. Jednoznačnost palce nelze zpochybnit, co se týče funkčnosti ostatních prstů, ukazováček, prostředníček i prsteníček mají na první pohled zřejmou funkci, pouze malíček ji postrádá.  

 

Šimon „Šíša“ Duroň

simon

 1. Ahoj, jmenuji se Šimon a je mi 21 let. Pracuji v oboru logistiky jako projektový manažer. Rád sportuji, chodím do posilovny a začínám lézt na stěně. Taky jsem trochu samouk na kejtru, takže sem tam něco na táboře zadrnkám. Na tábor jezdím od 7 let a dostal jsem se na ně přes “Námořníka” 
 2. Jednoznačně ohniště. Za ta léta jsme si tam vytvořili domácí posilovnu a stojí to za to. A kdo nemá rád táborák s kytarou? 😉
 3. Velice těžká otázka… asi jako Lenny, parťák do nepohody 😁
 4. Je to pohádka pro děti… prostředníček.

Filip „Švejci“ Švejcar

Svejci

 1. Ahoj, já jsem Švejci, oddílový vedoucí. Ve svém normálním životě, dá-li se to tak nazvat, studuji na Technické univerzitě v Liberci obor strojírenství se zaměřením na robotiku. Mimo to se zajímám o ekonomii, monetární systémy, historii peněz a BITCOIN. 
 2. Mé nejoblíbenější místo je rozhodně ohniště. Kytara, táborák, to jsou přesně věci, které patří k vydařenému táboru.
 3. Nejvíce si připadám jako Lenny. Pohodář, ne příliš výrazný a vždy má vedle sebe parťáka se kterým drží basu. (Díky ségra za pomoc)
 4. Myslím si, že se jedná buď o prostředníček nebo prsteníček. Animace pěti prstů je zbytečně náročná a divákovi nevadí, že má postavy pouze 4 prsty.

Petr „Péťa“ Hurych

Peta

 1. Jsem z Nového Jičína, kde vedu skautský oddíl. Rád se vydávám na dobrodružné cesty po Česku i po světě, kromě toho se rád zapojím do jakékoliv hry, ať už jde o deskovky doma v teple, nebo outdoorové výzvy v noci a zimě někde v terénu. A když už si od toho všeho potřebuji odpočinout, tak nejradši s nějakou knížkou. Nejvíc čtu sci-fi a fantasy, ale nebráním se ani jiným žánrům. Vystudoval jsem genetiku a molekulární biologii na MUNI, ale teď pracuji v IT.
 2. Asi plácek před krčmou, protože je v centru dění, a já mám rád, když mi na táboře nic neunikne.
 3. Asi si nepřipadám úplně jako žádná postava, ale kdybych si musel vybrat, tak třeba Komiksák, se kterým sdílím nadšení pro sci-fi a fantasy světy.
 4. Myslím, že jim chybí pátý prst, protože jsou američtí animátoři líní jim ho kreslit:)

Markéta „Maku“ Hurychová

Maku

 1. Žiju v Novém Jičíně, kde už mě druhý rok celkem plně zaměstnává můj malý syn Martínek, který bude mít brzy dalšího malého skřítka do party. Jinak jsem vystudovala učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Ráda dělám spoustu věcí, takže se vůbec neumím nudit. Miluji hory a poznávání nových věcí a míst. Nejdůležitější je pro mě být v kontaktu s dobrými lidmi a mít s nimi co nejlepší vztahy.  Mezi Lučany jsem se dostala před deseti lety přes inzerát a to se mi jednou něco opravdu povedlo:) 
 2. Na tábořišti mám asi nejraději prostranství okolo ohniště.
 3. Vzhledem k tomu, že ze Simpsonových znám zatím jen pár základních postav a z toho jen málo ženských, tak se neztotožňuji s žádnou. Ale mám ráda Lízu. Líbí se mi její přehled o světě, kreativní nápady a smysl pro humor.
 4. Myslím, že původně měly prstů pět, ale malíček jim byl odebrán z úsporných důvodů, aby se ušetřilo na žluté barvě.

Lenka „Slůně“ Procházková

Slune

 1. V neustálem pohybu, někde něco, skoro cokoli. Cestuji, výletuji, poletuji, objevuji. Svět, přírodu, činnosti a aktivity, no prostě život. Což mne kdysi dávno zavedlo i do SpT, kde se to vše jen prohloubilo.
 2. Před krčmou - zde to žije nejvíce a dost často nepozorovaně
 3. Bart, ne že bych Simpsonovi znala nějak důkladně
 4. Chybí jim prsteníček. Špatně se kreslí a je nejméně důležitý.

 

Eliška Vandírková

271808949_977409419535294_7539894623311679149_n.jpg

 1. Jmenuju se Eliška a na tábory SpT letos pojedu již 11.rokem. Momentálně už jsem pracující člověk, ale i tak se už nemůžu na tábor dočkat jako vždycky! Jsem pro každou srandu a kdo by ještě nevěděl, tak jsem momentálně úřadující královnou 2. turnusu❤️
 2. Jako své nejoblíbenější místo na taboře bych volila jednoznačně ohniště, protože má nejoblíbenější součást tábora jsou táboráky s kytarou.
 3. Sama bych se přirovnala k Edně, protože máme společné povolání 😉
 4. Jestli tuto informaci chcete vědět, tak s námi vyražte na nejlepší 14tidenní dovču!

Matěj „Mates“ Duroň

MatesZdar! Mé jméno je Mates a dělám Lučanům oddílového vedoucího. Mimo tábor pracuju pro firmu, která dodává skladovací technologie a řešení.

1. Mimo tábor a práci trávím čas se svou ženou a psem na procházkách, s přáteli u deskovek a nebo na různých čundrech :-)

2. Jednoznačně ohniště. Večer u táboráku s kytarou nic nenahradí :-)

3. Mno, poslední rok, dva si přijdu jako takový Ralph, dříve bych se spíš přirovnal k Millhousovi :D

4.Malíček, určitě je to malíček! Neřekl bych, že je zbytečný, ale když bych měl nějaký odebrat, tak by to byl malíček.

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Realizační tým
Děkuji za skvěle odvedenou práci v průběhu celého čtvrtého turnusu. Vaše nadšení se úspěšně přeneslo i na Kryštofa a z nevšedních zážitků bude sytit svou dušičku jistě až do Vánoc. R. Kopecká
neděle 28. srpen 2022

 Gazela Banner 300x600

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě