SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

Hlavní vedoucí

Marie Niederhafnerová – Mel (38)

Mel

Zdravím všechny, čtvrtý turnus mohu určitě prohlásit za jedno ze svých dětí, protože jsem ho v roce 2006 s manželem Jirkou založila. Po celé roky patřím k lidem, kteří připravují táborový program pro děti. Přináší mi radost, když se program daří a pomáhá v našich tábornících budovat jejich lepší já. Nyní poslední dva roky navíc působím na postu hlavní vedoucí tábora, a tak mi i přibylo trochu více té odpovědnosti a nezbytné byrokracie. 

V civilním životě jsme matka od rozrůstající se rodiny a lékařka dětského oddělení. Ve volném čase nevím, co dříve. Miluji hory a vysokohorskou turistiku, věnuji se LARPu, šiji historické kostýmy, mám ráda hudbu, čtení a rekonstruuji s manželem historický statek. 

  

 

 

 

 

 

 

Programová sekce

Václav Sobotka – Červ (24)

erv

Ahoj, bude tomu už 16 let, co jsem začal jezdit na naše tábory. Od té doby se toho vlastně zas tolik nezměnilo - Červ mi říkají pořád a že bych nějak moc vyrostl, to se taky říct nedá. Na táborech dělám programového vedoucího a pokud legendy nelžou, všechny hry se zavázanýma očima z posledních pěti let mám na svědomí já.

Ve svém civilním životě se jmenuji Václav Sobotka a je mi 24 let. Letos to bude pět let, co jsem se začal zabývat studiem informatiky, pořád ale ještě neumím opravit počítač všem lidem, kteří se mě na to ptají. Ve zbytku času rád vařím, občas si pro radost otevřu klavír nebo si zacvičím.

 

 

 

 

 

 

 

Pavel Fejfar – Pája (25)

Pája

Ahoj všichni, na tábor jezdím už od založení 4. trunusu, je mi 25 let a letos pojedu po osmé na tábor jako programový vedoucí. Už od malička jsem se na tábory vždy těšil. To mě stále nepustilo a doufám, že ani nepustí. Radost dětí, které hrají hry, které jsem vymyslel, mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. Nejraději mám, jak jsou děti vždy zapálené. Když se v nich rozdmýchá ohníček, do her vrazí celé své srdce, hlavně do bitev proti vedoucím.

Mezi mé hlavní zájmy patří především LARP. Pracuji jako policista České republiky. Mým rajónem je zatáčka před na D1 před Vídní - Šalingrad. 

 

 

 

 

 

 

 

Michaela Musilová – Misha (32)

Míša

Moje jméno je Michaela, ale na táboře mi nikdo neřekne jinak než Misho. Letos chvíli před táborem oslavím Kristova léta a podobnou dobu jezdím i na tábory. Nejdříve jsem jezdila s rodiči a sestrou (Nikčou) na skautské tábory na 3 týdny. V roce 2000 jsme s Nikčou byly poprvé jako tábornice na táboře SpT, konkrétně na Jablku sváru. Od založení 4. turnusu v roce 2006 jsme začaly jezdit jako vedoucí. Během toho jsem vystřídala už většinu funkcí. Od kuchyně přes oddíláka po programáka. V osobním životě pracuji jako účetní, tak mi moje pracovní povinnosti nedovolují být na táboře celých 14 dní. Mezi moje největší koníčky patří bojový sport Jiu-Jitsu, cestování a právě tábory SpT. Už se nemůžu dočkat, až se ozve píšťalka, "Budíček", počítání do  t ř i n á c t i  a začne každodenní táborový šum zakončený Večerníčkem.

 

 

 

 

 

 

 

Technický sektor, kuchyně, zdravotník

Michal Doležal – Dolík (23)

Dolík

Jmenuji se Michal Doležal, ale skoro každý mě spíš zná pod přezdívkou Dolík (nebo Ďolda, Ďůlek, atd...). Pracuji jako programátor v herním studiu a veškerý svůj čas tak trávím za počítačem. A to jak vývojem, tak i hraním. Tábor je pro mě vybočením z každodenní rutiny. Místo sezení na táboře trávím až 16 hodin denně na nohou venku v přírodě. Starat se o děcka a společně se bavit je pro mě velice motivující. Občas to je hodně o nervy, ale stojí to za to. Letos jedu na svůj dvanáctý tábor a vím, že bude stejně nezapomenutelný jako ty předchozí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kateřina Vlachová – Káťa (23)

Káťa

Ahoj, jsem Káťa. V době tábora mi bude už 23 a zůstává mi nad tím rozum stát. Teď, jak jsem to napsala, se to zdá být ještě horší. Naštěstí je mi stále 22. Což není o moc více utěšující zpráva, co vám budu povídat. Na tábor pojedu po dvanácté…nebo alespoň myslím, po desátém výročí už jsem to přestala počítat. A co dál. Studuji čtvrťák na pedagogické fakultě v Hradci Králové a již teď vím, že ho v páťáku zdárně nedokončím. Mám ráda tábory. Mám ráda hudbu, dobré jídlo a dobré lidi a moc ráda se směju. 

Pozn.: Vším výše zmíněným jsem na táboře obklopena 14 dní a není nic lepšího.

Hodně na vás všechny přes rok myslím a doufám, že se na táboře sejdeme zdraví, šťastní a natěšení na celých těch 14 dní plných zážitků a srandy ❤️

 

 

 

 

 

 

 Lenka Boumová – Bambůča (19)

Bambu

Jsem studentkou pedagogické školy a je mi 19 let. Ve svém volném čase ráda poslouchám hudbu a hraji na nástroje. Ani sport u mě není sprosté slovo. Zbožňuji přírodu, vůni čerstvého vzduchu a teplo slunečních paprsků. Co může být lepšího, než trávit 14 dní s nejlepšími dětmi na světě a se skvělým týmem vedoucích na pohádkovém místě v Rabštejnské Lhotě? Myslím, že tohle jen tak něco nepřekoná. Na tábor jezdím již 13 let a každý rok je něčím výjimečný. Je to skvělé místo, kde se spousta divnolidí spojí v jeden celek a vytvoří se tak silná přátelská síť, která trvá i celý život ❤️

 

 

 

 

 

 

 

 

 Lucie Tesařová – Mývalice (22)

Lucka

Ahoj, mé jméno je Mývalice a na tábor SpT jedu jako vedoucí potřetí. Mou funkcí v táborové hierarchii je vládnout vařečkou a čtyřiceti litrovým hrncem :) Mým největším táborovým úspěchem je přesvědčení dětí o tom, že polévka z červené čočky je fajn (dokonce jsme musely s Bambůčou udělat reprízu). SpT však není zdaleka mým prvním táborem, protože na různé jiné jezdím už odmala.

V civilu se jmenuji Lucka Tesařová a jsem studentkou psychologie a tlumočnictví českého znakového jazyka na Masarykově univerzitě v Brně. Mám ráda hudbu, umění, outdoorové sporty a samozřejmě dobré jídlo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 Martin Gora – Einstein (22)

martin karticka

Ahoj, jmenuji se Martin, na táboře mi ale většina lidí říkají Einsteine. Je mi 23 a na tábory jezdím od roku 2007, letošní tábor je tedy můj šestnáctý ročník.

Ve volném čase rád hraji hry a sleduji nové technologie, případně si zajedu na nějaký LARP či bitvu do přírody. Na tábory jezdím, jelikož si zde člověk krásně vyčistí hlavu a může trochu zpomalit a užít si nezapomenutelné momenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vít Sobotka – Kořalka (21) 

Vtek

Ahoj!

Jmenuji se Vít Sobotka, ale na táboře mi málokdo řekne jinak než Kořalka. Je mi 21 let a na tábory jezdím od svých 7, holt už to nějakou dobu bude. Jsem studentem Právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Ve volném čase se věnuji bojovým sportům (kickbox, grappling), historii a svému psovi. Tábory mám rád zejména kvůli skvělé atmosféře, výbornému týmu vedoucích a samozřejmě kvůli nadšeným dětem, které to vše spojují.

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddílový vedoucí a instruktoři

Štěpánka Kholová - Štěpa (22)

Štěpa

Je mi 22 let a pracuji jako fyzioterapeutka v nemocnici. Svůj volný čas trávím hlavně čtením knížek, výlety a focením přírody. V zimě ráda lyžuji a jezdím na snowboardu, v létě zase jezdím na kole. Tábor mám ráda především kvůli skvělým lidem a dětem, které vždy společně vytvoří skvělou atmosféru a nezapomenutelné zážitky. Za těch 14 dní se z nás vždy stane jedna velká rodina, se kterou se těžko loučí, a tak nám vždy nezbývá nic jiného, než se těšit na příští rok, který bude zajisté také stejně skvělý a nezapomenutelný.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenka Vlachová – Léňa (23)

Léňa

Ahoj, moje jméno je Léňa a na táboře mi bude 23 let. Žiji v Praze a jsem učitelka ve školce. Na tábory jezdíme se ségrou (Káťou) už od první třídy, ale nikdy nás žádný nezaujal. Když nám bylo jedenáct, tak jsme s kamarádkou jely na SpT a musím říct, že lepší tábor jsem nezažila a určitě nemluvím jen za sebe. Tábor je už několik let moje nejoblíbenější část roku, potkala jsem zde velkou část svých kamarádů včetně svého manžela. Těším se na každou skvěle vymyšlenou etapovku a každou chvíli strávenou v Rabštejnce :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Alena Plačková – Alík (21)

Ája

Ahoj, jmenuji se Ája, ale na táboře slyším i na jméno Alík. Je mi 22 let a na tábor jedu už po třinácté. Na táboře mám nejradši polední klid, kdy se můžu bavit se svými kamarády z řad vedoucích i táborníků. A pak taky samozřejmě fuskáčovky. Když zrovna nejsem oddílák, studuji na stavební fakultě ČVUT. Ráda čtu a všemožně tvořím. Těším se na vás na táboře :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adéla Vircová – Áďa (23)

Áďa

Ahoj všichni!

Letos mi je 23 let a na tábor jedu již po jedenácté. Náš tábor je nedílnou součástí mého života, už si nedokážu představit léto bez dvou týdnů na čerstvém vzduchu se skvělou partou dětí a vedoucích.

Na táboře mě baví úplně všechno. Nejvíc si ale vážím toho, že jsem měla možnost poznat tak super lidi. Tábor mi pomohl najít přátelství na celý život. Budeme rádi, když i Vy tohle umožníte svým dětem 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenka Jačková – Léňa (37)

Léňa

Na tábory už jezdím dlouho, vlastně za chvíli načnu třetí desetiletku. Popravdě si už ani prázdniny bez tábora nedokážu představit. Je to pro mě únik do jiného světa, kde je jen příroda, děti těšící se na nová dobrodružství a spousty nových zážitků. Pokaždé se už od jara těším na zpívání u táboráku, opékání buřtů a Petrachtaci.

Co mám ráda mimo tábor? Fantasy knihy a seriály, pěstování orchidejí a veselé ponožky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Veronika Purgerová – Nikča (34)

Nikča

Mé jméno je Veronika, ale nikdo mi neřekne jinak než Niki nebo Nikčo. Na tábory jezdím celý život, nejprve jako táborník a pak jako oddílová vedoucí. V podstatě si už léto bez tábora nedokážu představit. Les, děti, pohoda, smích a skvělá parta lidí. Možná i to mi chybí přes rok, kdy byste mě mohli potkat v bance při zpracování hypoték. Už se těším, až se zase sejdeme u táboráku pod hvězdným nebem a zazpíváme si pár našich starých písní.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Šembera - Afrika (33)

Afrika

Je mi 33 a pracuji jako vývojář v nadnárodní kyberbezpečnostní společnosti. Když zrovna nezachraňuji svět od počítačových hrozeb, trávím čas s rodinou, kutím různá udělátka a zlepšováky, hraju v kapele nebo zkouším, kolik ještě nárazů do země vydrží můj dron. A od roku 1998 jsou neodmyslitelnou součástí mého léta tábory SpT.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matouš Jaček – Comp (30)

Comp

Na tábory jsem začal jezdit v roce 2005 a od roku 2012 jezdím na náš turnus jako vedoucí. Zastávám roli oddílového vedoucího. Na táboře mám nejradši hry, protože mě baví běhat s dětmi po lese. Zároveň si vždy odvážím mnoho zážitků, na které pak každý rok vzpomínáme…a že jich za ty roky už bylo. Mimo tábor se zabývám tvorbou map. Baví mě turistika a různé výlety, v zimě pak lyžování. Rád hraji deskové a karetní hry, při kterých trávím čas s přáteli. Také mě baví sledování všemožných filmů a seriálů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Denisa Loužlová – Déňa (25)

Déňa

Moje přezdívka je Déňa, je mi 25 let a na tábory jezdím již od počátku našeho turnusu, z toho pěkných pár let jako oddílová vedoucí. Na táborech mám nejraději diskotéky a bojovky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petr Šípoš – Velký Žižka (36)

Žižka

Jmenuji se Petr Šípoš, pracuji jako psycholog týmu - vedoucí údržby (svrchovaný generál-fabrikátor a vrchní kněz Adeptus Mechanicus zde na posvátné planetě Terra).

Zájmy? Hmmmmmm, legrace! LARP, psaní příběhů, čtení, hra na kytaru, běh, cvičení, šerm, střelba, PC hry, deskovky… To vše nejlépe dohromady se svým synkem - chudák, kdo by si chtěl v dětství tak užívat?

Ze všeho nejvíce si cením, když někdo drží své slovo a je pracovitý. Samozřejmě nejsem suchar a nepohrdnu vtipem či skopičinou - zeptejte se na mě ostatních.

Na táborech velice oceňuji pobyt v přírodě a výměnu zkušeností s dětmi. Děti jsou upřímnější než dospělí a překvapí vás jejich prostá pravda. Tábor je jiný svět, který je přirozenější a dává všem spoustu radosti. Ne, nejsem hípík, jen tu máme partu úžasných lidí.

 

 

 

 

  

Petr Brzek - Zrzek (24)

Zrzek

Někteří táborníci můj věk odhadují na 18, někteří na 20 a když jsme na táboře již druhý týden bez holicího strojku, tak i na 32. Pravda je ale uprostřed, je mi 24 a nikdo mi neřekne jinak než Zrzek.

Není to ale tím, že bych byl zrzavý. Má barva vlasů je spíše hnědá, zajímá vás tedy proč Zrzek? Kdo ví...

Kromě povídání historek o tom, proč mi lidé říkají Zrzku, se rád věnuji jakémukoli sportu, ale nepohrdnu ani dobrým filmem nebo knihou.

Tábory SpT pro mě nejsou jen dva týdny o prázdninách, je to celoroční srdeční záležitost :) A chcete vědět proč mi říkají Zrzku?

 

 

 

 

 

 

 Honza Gora - Honza (25)

Honza

Ahoj, jmenuji se Honza a je mi 25 let. V září bych měl nastoupit jako učitel na střední školu, mým oborem je Anglický jazyk a Společenské vědy. Dříve jsem se několik let věnoval latinskoamerickým tancům. V současnosti se věnuji kickboxu a sebeobraně. Na tábory SpT jezdím už od roku 2007 a jsou pro mě nedílnou součástí života.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Jaček – Krtek (34)

Krtek

Na tábory SpT jezdím už nějaký ten rok, a to nejraději jako oddílový vedoucí, protože trávím celý den v přírodě s dětmi a zahraju si hodně her. Na táborech mám nejraději odpočinek od celoroční rutiny, skvělý kolektiv vedoucích a táborníků a super jídlo naší kuchyně servírované v ešusu. Užívám si chvíle, kdy všechno funguje, jak má, a děti nezlobí. Ale nebylo by to ono, kdyby nebylo aspoň pár chvil, kdy děti zlobí :)

Z tábora si pokaždé odvezu spoustu hezkých vzpomínek, ať už jsou to velká dobrodružství z her a výletů nebo ta malá z táboráků a spaní pod širákem. Mimo tábor pracuji ve stavební firmě a trávím většinu času u počítače a na stavbách mezi velkými stroji. Když mám volno, tak vyrážím do přírody nebo na návštěvu do úžasných světů fantasy a sci-fi příběhů.

 

 

 

 

 

 

 Vojtěch Novotný – Vojta (20)

Vojta

Zdravím všechny, já jsem Vojta, letos je mi 20 let a na tábor jezdím od svých 8 let. 

V současnosti jsem studentem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Každý rok se na tábor těším jako na vrcholnou akci - prakticky by se dalo říct, že můj rok neukončuje Silvestr, ale konec tábora. Nejvíc mě na táboře baví, že si každý, táborník či vedoucí, může vyzkoušet nějakou nevšední činnost, se kterou se běžně nemusí vůbec setkat. Kdo například může říct, že kupoval třicet bochníků chleba?

Ve volném čase rád čtu knihy, které jsem nestihl přečíst k maturitě, nebo dělám podobné šílenosti jako Jizerské padesátky nebo maraton.

 

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Realizační tým
Děkuji za skvěle odvedenou práci v průběhu celého čtvrtého turnusu. Vaše nadšení se úspěšně přeneslo i na Kryštofa a z nevšedních zážitků bude sytit svou dušičku jistě až do Vánoc. R. Kopecká
neděle 28. srpen 2022

 Gazela Banner 300x600

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě