SDRUŽENÍ pro TÁBOR

SpT - turistický oddíl mládeže č. 19076

4. turnus - Lidé hvozdu

V roce 2006 turnus založil Jiří Niederhafner s Marií Kučerovou (t.č. Niederhafnerovou). Poměrně mladý tým vedoucích si rychle získal přízeň svých svěřenců a jejich rodičů. Mnozí z řad současných táborníků nevynechali účast na žádném ročníku tábora a někteří z těch starších jsou již mnoholetou součástí týmu vedoucích. Stabilita složení týmu a dobrá spolupráce jeho členů je dobrou garancí kvality práce s dětmi i do dalších let. V roce 2014 -2015 působil na pozici hlavního vedoucího tábora Petr Šípoš, který je i v současné době jednou z předních tváří turnusu i organizace. Dalších pět let vedl spolehlivě  turnus Jakub Jaček, další ze členů týmu, jehož činy neodmyslitelně k organizaci SpT patří.  Roku  2021  se vedení turnusu ujímá opět jeho zakladatelka Marie Neiderhafnerová a tak má turnus svou první ženu na pozici hlavní vedoucí.

 

Termín: 13.8. - 27.8. 2022

Hlavní vedoucí: Marie Niederhafnerová (Mel)

Etapovka: Pavel Fejfar (Pája), Václav Sobotka (Červ), Michaela Musilová (Misha)

Cena tábora: 3700,-

Rychlé info: 606 384 400

 

Etapová hra: Za devatero horami

406449 copy

Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru

Bylo deštivé listopadové odpoledne. Saturnin s dědečkem, ostatně jako každý pátek, si listovali knihami a hledali zajímavé příběhy - příběhy, které potřebují uvést na pravou míru. Již více než rok pronásledovali nerealisticky sebevědomé výstupy hrdinů, urážlivě absurdní díla náhody nebo nenápadné pokusy autorů otočit naruby zákony přírody. Nebýt onoho osudného inzerátu v novinách, nadčasová misie Saturnina s dědečkem by nikdy nenašla své obecenstvo. Co víc by si tak mohla Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru přát než soutěž o nejlepší sborník alternativních verzí známých příběhů?

Saturnin s dědečkem ale nejsou jediní, pro koho představuje vypsaná soutěž velkou příležitost. Konkurence je velká - soutěž zaujala i velké množství vydavatelství, spisovatelských klubů a jednotlivců. Povede se nakonec Saturninovi s dědečkem uvést příběhy na pravou míru po svém a získat si tak zájem široké veřejnosti? Nebo zapadne jejich dílo v moři jiných knih? Nebo je vše úplně jinak a naši hrdinové jsou jen jedni z mnoha detektivů pravdy?

knihy kava

Jak to bylo doopravdy?

800px Capek Josef Povidani o pejskovi a kocicce page 12 crop

Byli tři mušketýři čtyři nebo při podrobnějším přezkumu zjistíme, že byli vlastně jenom dva? A byl tajuplný ostrov tak tajuplný, jak by se mohlo ze jména titulu zdát? Přesně tyto a podobné otázky Saturnin s dědečkem den co den řeší v Kanceláři pro uvádění románových příběhů na pravou míru.

Proč by ale Saturnin s dědečkem měli být jediní, kdo si klade podobné otázky o příbězích? Nevrtalo vám nikdy hlavou, jak to Pejsek s Kočičkou zařídili, že nakonec na šňůře viseli oba? A jste přesvědčení, že Vám nelhali o pohádkových princeznách? Pokud Pejska s Kočičkou podezíráte už delší dobu z podvodu a ptáte se, proč by Šípková Růženka nemohla vyhrávat soutěže v těžké atletice, máte unikátní příležitost s námi zabrousit do tajů nejednoho podezřelého příběhu. Připravte si notýsky a ostrouhejte tužky - příběhy se totiž samy nenapraví!

 

Naši vedoucí

 

 

Kontakt

logo SPT 2015
mail SpT:
 prihlasky@sptlomnice.cz

telefon SpT: 606 384 400


adresa tábora (v létě!):

Tábor SpT
Tallhoferův Dol, 537 01
Rabštejnská Lhota

 

VÍCE ZDE

Poslední vzkazy

Kokos - Tobiáš - Bobik
Ahoj Bobiku, snad se ti spí samotnému ve stanu dobře a brzy se dočkáš nocležníka My dnes byli v Dvoře Králové na Safari a bylo to prima. Ami se jen jednou vztekla Držíme palce a hlavně, ať se ti tam líbí. Pozdravujeme tě a taky zdraví kamarádi z Karaneho Maminka
pondělí 15. srpen 2022

 Gazela Banner 300x600

 

logo penzion

 

Přihlásit se

Přihlášení do administrace

Uživatelské jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě