3. turnus - Vedoucí

Hlavní vedoucí

Komár (Petr Barannikov, 43 let)

Jakmile na táboře potkáte člověka v modrém hábitu a červeném kloboučku jak někoho natáčí, či fotí, jsem to já! Na tábory mne za Labušem přivedl Wydra již před více než čtvrt stoletím. Z praktikanta jsem se stal zakládajícím vedoucím Anglie a nyní již nepočítaně let hlavním vedoucím. Kromě všech aktivit s dětmi se mnoho let na dálku věnuji i rodičům. Tedy tvorbě nejčtenějších novin v celé Galaxii a neméně sledovaných videí. A co je táborech stále skvělé? Ta parta! I když po letech odejde někdo zkušený, tak jej vždy dokážeme nahradit a nováčci mezi nás v pohodě zapadnou.

Program

Mat (Matěj Bosáček, 23 let)

Jsem Mat (nikoli Pat). Na tábor jezdím už od roku 2009 a tak jsem si už leccos prožil, dokonce i naši nešťastně známou povodeň v roce 2010. Příští tábor pojedu už po sedmé jako vedoucí a ruku v ruce dělám i "táborového DJ", pořádám diskotéky a organizuji tradiční ples SpT, který si všichni pokaždé náramně užijeme. Na táboře často organizuji cechy jako buzoly, orienťák nebo s dobrým kámošem Šimpem psychologický kroužek :D. Mimo tábor k mým zálibám patří lezení do výšin, sledování politiky, debatování nad vším možným (ideálně v oblíbené čajovně :) ), ale taky třeba společenské tance, hra na klavír a jiné :). Táborníci mě také můžou často potkat na mimotáborových srazech a akcích. A letos poprvé pojedu společně se Šimpem v roli programáka.

Šimpo (Václav Horáček, 21 let)

Jsem Šimpo, alias Anglán či Angličan, dorazil jsem na náš tábor v roce 2014 na čtvrtý turnus a o rok později i na náš turnus, který se mi zalíbil, a proto jsem tu. Po čtyřech tábornických letech jsem se jako zakládající vedoucí vydal do IFS a po roce následně do Polska. Se mnou si pokecáte o všemožných tématech od IT až po filosofii. Zajímám se o tvorbu videí, robotiku, fyziku a vlastně vše co mi v danou chvíli příjde zajímavé. A letos poprvé pojedu společně s Matem v roli programáka, takže se máte na co těšit xd

Kuchyně

Láďa (Zdena Hrodková, 47 let),

Labuš (Pavel Coufal, 48 let),

Pískle (Lukáš Novák, 43 let)

Naše kuchařské trio,

Labusch, Pískle a Láďa

vaří jako u maminky doma.

Dostali jsme těžký úkol

hladové krky nasytit

i diety podchytit.

Vaříme však s láskou, péčí

snídaně, obědy i véči.

Barevná jídla nám nejsou cizí

vše z ešusů rychle mizí.

Naše táborová kuchyně

místo dovolené v cizině,

vaří čerstvé knedlíky

pro ty vaše jedlíky.

Vaření nás tři prostě baví…

Kuchyně, kuchyně všechny vás přežije….

Vivat Komár, for ever Wydra…

Zdravotník

Čiquita (Ondřej Soukup, 19 let)

Ahoj, já jsem Čikito. Na tábor pojedu už po čtvrté, poprvé ale v roli zdravotníka! Mezi mé zájmy patří skauting, tancování, hraní amatérského divadla nebo třeba čtení. Všichni marodi se tedy mají letos na co těšit.

Technický sektor

Michal (Michal Suchý, 48 let)

O táborech SpT jsem se dozvěděl od Romana a Láďi. Poprvé jsem tam přijel jako rodič Lyšky a Pilaře. V následujících letech došlo na mé draftování do technického sektoru a od roku 2014 se s Romanem dělíme o zásobování a bezproblémový chod tábora. Opravy všeho druhu nám jdou k duhu. Ze svého nabitého programu si každý rok uvolním 1 týden pro partu skvělých lidiček a děťiček. Letos již 10 rokem a snad někdy budoucnu na celých 14 dní. Mezi mé záliby patří rybaření, kde si vždy dobiju baterky.

Roman (Roman Hrodek, 48 let)

Začal jsem jezdit asi od druhého tábora. Protože Labuš chtěl pomoct a rovnou ze mě na pár let udělal hlavního vedoucího. A jelikož tam byla dobrá parta a děcka super jezdil jsem s nimi dál až do doby, kdy se tábor přestěhoval do Lomnice. Poté jsem si dal pár let pauzu, a to hlavně kvůli práci. Když se tábor vrátil do Lhoty a přibyl do party technického sektoru Michal, podělili jsme si práci a jezdíme spolu. Ve volném čase se věnuji hlavně rekreačním sportům, potápění a relaxačně jezdím na motorce.

Oddíloví vedoucí

Boban (Petr Květina, 48 let)

Boban se loni vrátil po neuvěřitelných 18 letech! Sice se pravidelně na táboře ukazoval a často i zapojoval, je to návrat po opravdu dlouhé době. Ano, ten Boban, o němž se desítky let zpívá v táborové hymně! Ten Boban, který před mnoha lety poprvé přišel s výpravnou celotáborovou hrou. Letos se vrací v pozici oddílového vedoucího na celé dva týdny a Norsko tím získává velmi zdatného člena.

Vitalinea (Jana Píbilová, 41 let)

Na tábor SpT pojedu už po 22cáté. Vyzkoušela jsem je i jako tábornice a bylo to bezva. Mám ráda svoji práci (ve školce), knížky, dobrý kafe a výlety do přírody, ale vlastně i kamkoliv jinam. Jezdím jako oddílová vedoucí a maminka Strašilky a Elzy, z tábora jsou holky vždy nadšené ještě týdny po jeho konci, stejně tak jako i ostatní děcka, proto nás to tolik baví :) Na táboře se mi líbí náš ucelený kolektiv, jak mezi staršími, tak mladšími vedoucími. S dětmi na táboře v čase cechů, ale i třeba jen tak o poledním klidu, hrajeme různé drobné hry a vyrábíme spousty krásných výrobků, které si potom děti odnášejí s sebou domů. :)

Kübel (René Baránek, 29 let)

Ahoj! Tak tady pár faktů o mně: Na tábor jsem jezdil 4 roky do Nové Vsi, ještě jako malý Küblik, ale pak jsem si dal pár let pauzu. Až před pár lety, už jako velký Kübel, jsem se potkal se Sedmou, a ta mě překecala k návratu. Letos tedy už pošesté jedu jako oddílák. Baví mě hry, všeho druhu, krátké konverzace a vyhrávání vždycky, pořád a ve všem.

Haše (Jiří Jílek, 27 let)

Ahoj, já jsem Haše a na tábor SpT jezdím už spoustu let. Letos to bude již po…. fakt hrozně mockrátý! (asi 20.). Na SpT jsem působil posledních pár let ve funkci programového vedoucího, kde již letos nebudu (ale možná se vrátím, kdo ví!). Kdysi dávno jsem začal v roli praktikanta u Germánů, poté jsem byl pár let jako oddílák u Poláků a nakonec jeden rok u IFS, kam se letos vracím. Sice je vymýšlení příběhů a her přesně to, co mě moc baví a naplňuje a věnuji se tomu již opravdu dlouho, vlastně se dá říct, že každý den, ale řekl bych, že už jsem se přesloužil a vyčerpal, a tak byl čas předat otěže dál. Tábor je pro mě skvělým místem, kde trávím čas v přírodě a kde mohu sdílet nadšení z tábora nejen s dětmi, ale i vedoucími. Mezi moje zájmy patří hraní dračáku, kterému bych se rád věnoval i s dětmi na táboře – na což bych snad jakožto oddílák mohl mít i konečně čas. Vytvářím i své vlastní světy, příběhy, dokonce i deskové hry a vlastní jazyky. Dále se věnuji dalším fantasy aktivitám!

Sedma (Nikola Kurťáková, 25 let)

Čau děcka! Doma mi říkají Nikča, ale spíš mě znáte jako Sedmu. Na tábor jsem poprvé jela coby malé špuntě, no a teď už mám za sebou celou dekádu úžasných lét v Rabštejnce. Tenhle rok pojedu už po deváté jako vedoucí oddílu. Doma v Jablonci (pokud zrovna nezkoumám zákoutí Azerothu) se věnuju deskovkám, hře na kytaru a hlavně Kübelíkovi.

Pat (Jakub Bosáček, 25 let)

Na tábor jezdím hlavně kvůli lidem, také mě baví hrát hry, a na táboře se v podstatě nic jiného nedělá. Přes den s táborníky, kde se je snažím (i když většinou marně) dokopat k výhře a po večerech s ostatními vedoucími (tam už to jde trochu líp). Baví mě hlavně jazyky, mytologie a vaření. Společně s bratrem Matem jezdím na tábory již od roku 2009 s tím, že jsem jeden rok byl nucen vynechat.

Tom-tom (Jindřich Stibor, 24 let)

Ahoj všichni, na tábor jezdím už nějakou tu dobu, ani už přesně nevím, jak dlouho. Začal jsem jako táborník a teď na táboře působím jako oddílový vedoucí. Jezdím sem, protože mám rád celou naší táborovou rodinu a celkově táborové prostředí. :D Nejlíp mi jde dělat, že všemu rozumím a tvářit se u toho dostatečně důležitě. Jsem pro každou srandu a práce s dětmi mě baví. Letos pojedu počtvrté jako oddílák, opět Francie, kterou jsem vedl společně s Verkou a Lyškou. Mimo tábor hraju basketbal, jsem ve škole nebo sedím u PC. :D

Bodlinka (Klára Fraňková, 23 let)

Ahoj všichni! (: Na táboře mi každý říká Bodli(nko). (: Jestli je něco, co skutečně zbožňuji, pak je to právě náš tábor, bez kterého si své prázdniny zkrátka nedokážu představit. Jezdím sem už od malého táborníka a letos už po osmé povedu Poláky (2. oddíl). <3 Ve volném čase ráda sportuji - přes kolečkové brusle, kolo, gymnastiku, tanec až k běhání. Velmi blízko mám k malým dětem a mým velkým snem je stát se právničkou v rámci ochrany dětských práv. Mimo tyto akademické cíle mě moc baví vaření, což na táboře uplatňuji během roka na našich táborových srazech. Na táboře mívám cech gymnastiky a divadla, a taky bufet, kde vám ráda připravím i takové wafle se šlehačkou nebo třeba ledovou kávu! Jsem velký milovník knížek, přírody, cestování a Tarzana, který je mým velkým parťákem nejen u Poláků. :)

Tarzan (Štěpán Beneš, 22 let)

Ahoj, jsem TARZAN :) :D,

práce mi není cizí,

mé srdce je pro všechny ryzí. 

O děti se starám rád, 

jsem totiž vedoucí i kamarád.

Potom, až jednoho dne přijde čas 

a děti bojovku budou hrát zas, 

já kvapem přiběhnu a padlé z boje odnesu. 

Jinak mám rád třeba i lesy a stromy. :D 

Krevní skupina: Polsko (2) 

Koníčky: volejbal, basketbal, posilování a hlavně kovařina

Partnerské vztahy: Bodlinka

Vzhled: jako na fotce

Kiki (Kristýna Nováková, 21 let)

Ahojda, já jsem Kiki. Do Rabštejnky jezdím už 10 let, z toho dvakrát jako praktikant a letos už počtvrté jako právoplatný vedoucí 4. oddílu, pro který bych udělala vše, protože to je můj skvělý tým. Baví mě hraní fuskáčovek, na které se můžete na mém cechu těšit i tento rok. Ráda sportuji, ale závodně dělám pouze házenou. Jednou chci hodně cestovat a vidět spousty míst. Čtení knížek, malování a hraní různých her taktéž patří do seznamu věcí, které ráda provozuji a abych nezapomněla, tak mne ještě baví opravovat rozbité věci, ale kvalita mého díla není zaručena. :D

Verka (Tereza Jebavá, 20 let) 

Ahoj jsem Verka, o táboře mi vyprávěla Lyška před více než 10 lety a od té doby jezdím také. Po několika letech strávených ve Francii se jako praktikant společne s Lyškou snažíme dovést ji co nejblíže vítězství, což se nám v loňském roce konečně podařilo. Navíc mě letos nejspíš budete vídat často u Čiquity (doufám, že jako pomocníka a ne pacienta). Mimo tábor se věnují hasičům a občasně divadlu.

Lyška (Lucie Suchá, 20 let)

Asi první věc, která kohokoliv zaujme a na kterou ráda upozorňuji, je že jsem Lyška s tvrdým y. Někdo by si mohl myslet, že je to jen další Komárův rozmar, ale ve skutečnosti je to chyba malé sedmileté Lyšky, která ještě pořádně neuměla pravopis, když si v roce 2012 vybírala svoji přezdívku. Na tábor už jezdím víc jak půlku svého života a jsem jediná liška, která má povolený vstup a pobývání na území tábořiště. O táboře jsem se dozvěděla od Romana a Ládi, a abych vůbec mohla jet, musela jsem uprosit bráchu Pilaře, aby jel se mnou. On už sice nejezdí, ale místo něho začal na tábor jezdit můj taťka a podpora technického sektoru Michal. Taky se mi podařilo zlanařit mou kamarádku Terku a tak jsme od roku 2014 (s menší přestávkou) jezdily spolu jako tábornice. Teď jsme obě na postu praktikantek. Letos pojedu na tábor už po dvanácté a už se nemohu dočkat, až zase všechny uvidím. Mezi mé záliby patří čtení, takže je prakticky nemožné najít mě bez knihy v ruce.

Bender (Marek Coufal, 19 let)

Ahoj, já jsem Bender. Rád dělám parkour a na táboře jsem se z praktikanta stal již plnohodnotným vedoucím. Na tábory pravidelně jezdím kvůli lidem, se kterými si mám vždycky říct a kvůli hrám, které nás vždycky na dlouhou dobu zabaví, tenhle rok pojedu jako vedoucí po čtvrté.

Jezdec (Štěpán Lainer, 19 let)

Ahoj, říkám si Jezdec. Vedoucího dělám už několik let a každý rok je to super zkušenost. Včetně tábornických roků už jezdím více než 10 let a každý rok je to nejlepších 14 dní roku! Jsem dlouhodobý tanečník akrobatického rokenrolu, sportovec všeho druhu a rád si příležitostně zahraju nějakou tu deskovku. Za ty roky jsem zjistil, že nejlepší, co můžeme dětem jako vedoucí dát, jsou právě super vzpomínky prožité uprostřed lesa v přírodě. Ty se na táboře vytváří skvěle.

Kosa (Adéla Plívová, 19 let)

Ahoj já jsem Kosa, na SpT jezdím od roku 2012 a letos pojedu po čtvrté jako vedoucí. Mimo tábor lezu na umělé stěně a sem tam se dostanu na skály. Ráda poslouchám hudbu a trávím čas s přáteli. Na SpT mě baví, že když tam přijedu tak je tam spoustu supr her a vždycky si to moc užiju, jsou tam moc fajn a milí lidi se kterými si skoro vždycky bez problému sednu.

Viki (Jana Karbanová, 19 let)

Tak ahoj, jmenuji se Viki, a tenhle rok pojedu po čtvrté jako vedoucí. Na SpT jezdím už od svých mladých let a tedy pojedu už po dvanácté. Tenhle tábor už je mojí součástí a to nejen kvůli lidem, ale i okolní přírodě, kterou si tam každý zamiluje. O sobě bych řekla asi toto: studuji na praktickou sestru, ráda čtu, trávím čas v přírodě a ze všeho nejraději podnikám spontánní výlety do neznáma.

Notka (Zuzana Hrodková, 19 let)

V partě vedoucích jsem stále nováček, ale jinak na tento tábor jezdím již od svých pěti let, kdy jsem začala v týmu Anglie. Po pár letech jsem byla přesunuta do Německa, kde jsem už zůstala. Přirostlo mi to tu k srdci. Zkrátka si léto bez tábora neumím představit – skvělá parta, příroda, hry, spousta vzpomínek a zážitků, které nejdou zapomenout. Studuji strojírenství a celý zbytek mého volného času, který nevěnuji škole, zaplňuje hudba a čas s přáteli. Doufám, že vytvoříme neméně krásných zážitků i současným táborníkům a že se k nám budou každý rok vracet stejně rádi, jako se vracím já.

Miš (Michaela Drazinská, 19 let)

Na táboře jsem si prožila už téměř 10 let jako tábornice, proto jsem se rozhodla, že je na čase se posunout dál a stát se vedoucím v pátém oddíle s Viki a Patem. Na tábory jezdím především kvůli skvělým lidem, které tu máme. Ráda čtu, píšu a kreslím. Také studuju umělecké kovářství a pracuji v čajovně.

Plyš (Karolína Váňová, 19 let)

Hoi! Jmenuji se Plyš a jezdím na tenhle tábor od svých deseti let. Moc mě baví čtení, kreslení, hraní video her a cokoliv co má něco společného s hudbou! Také velice miluju kočky, takže pokud máte doma někdo kočku, chci vidět fotky! 

Díky táboru mám spoustu skvělých vzpomínek a super kamarádů, proto jsem se rozhodla jezdit i nadále jako vedoucí. Mám tenhle tábor moc ráda a vždy se těším na další rok!

Adél (Adéla Schröterová, 18 let)

.-/..../---/.---//.---/.-//.---/..././--//.-/-.././.-..///

Na tábor jezdím už od roku 2014. Za tu dobu jsem stihla poznat spoustu přátel a tábor mi přirostl k srdci. Začínala jsem v Germánech, po chvíli jsem přešla do Anglie, kde jsem až do současnosti. Ráda chodím na výlety a miluju přírodu a zvířata. Věnuji se loutkovému divadlu a lukostřelbě.

Mauglee (Daniela Krauseová, 17 let)

Ahoj, jmenuji se Mauglee. Na SpT jezdím už od svých 8 let. Začínala jsem v Germánech, pak jsem se náhodou dostala do Anglie, kde jsem už zůstala. Minulý rok jsem si dala od tábora pauzu, ale letos se vracím ještě ve větší síle. Na táboře mě baví ta skvělá parta lidí, hry a okolní příroda. Ve svém volné čase ráda chodím na výlety po památkách či do přírody.

Narman (Daniela Nastoupilová, 17 let)

Ahoj, já jsem Narman (Narmen). Na tábor jezdím už od roku 2015 jako táborník a od teď už i jako praktikant. Mezi mé koníčky patří míčové sporty a horolezectví. Na tábor se vždycky těším na super lidi a hry.