Základní informace

Cena tábora: 4 190,- Kč / 14 dní

Kontakt: 606 384 400

Termíny táborů

1. turnus   29. 6. - 13. 7. 2024

2. turnus   13. 7. - 27. 7. 2024

3. turnus   27. 7. - 10. 8. 2024

4. turnus   10. 8. - 24. 8. 2024

1. turnus

Hlavní vedoucí

Jonáš Novotný (Jonáš)

novotny.jonas@gmail.com

Etapová hra

Kristýna Nováková (Kiki)

Daniela Benčíková (Danča)

O turnuse

Nejmladší turnus táborů SpT. V roce 2007 turnus založil zkušený dlouholetý člen SpT Marek Hammerschmied a spolu s Jitkou Roseckou úspěšně přidali do rodiny táborů SpT poslední přírůstek. Následně vedlo Dolany s velkým úspěchem duo bratrů Snopkových, kteří posunuli laťku našich táborů ještě o něco výše. A protože laťka (bidýlko) není nikdy dost vysoko, vedla nás několik let Péťa Kuřátko Sedláčková. Kuřátko ale odletělo na pár chvil do teplejších krajin a tak pro tábor 2017 se o Dolany staral Jan Uhlíř. Po záletech se Kuře na rok vrátilo, aby vedení Dolanů opět na rok převzalo, ale jelikož je Kuře záletné a chvíli neposedí, tak se pro rok 2019 do vedení postavila Michaela Uhlířová. V letech 2021 a 2022 byl hlavním vedoucím Samuel Hrachovec a nyní se role ujal Jonáš Novotný.

2. turnus

Hlavní vedoucí

Tereza Vandírková (Terka)

tereza.vandirkova@gmail.com

Etapová hra

Ondřej Petr (Ondra)

Matěj Duroň (Mates)

Filip Švejcar (Švejci)

O turnuse

V roce 2000 Lučany založil Pavel Coufal, který roku 2001 otěže na dlouhá léta předal Janu Svobodovi, který tábor spolu s Veronikou Starou vedl až do roku 2005. V roce 2006 vedl Lučany Marek Hammerschmied a v roce 2007 Radek Lev spolu s Pavlínou Provazníkovou.  Následující tři roky vedla Lučany Bára Lebdušková, kterou pro další roky vystřídal dlouholetý vedoucí David Kořínek. Ten předal v roce 2014 žezlo Martinovi Šulcovi a pod jeho vedením turnus dále vzkvétal. Na rok 2018 zaskočila jeho žena a Lučané tak měli nad sebou ochrannou ruku Katky Šulcové. Nicméně Katce se po programu stýskalo a tak se k němu velmi ráda vrátila a žezlo předala Matějovi Duroňovi, který po čtyři roky vedl Lučany pod svou rukou. Od minulého roku je v roli hlavního vedoucího Terka Vandírková.

3. turnus

Hlavní vedoucí

Petr Barannikov (Komár)

komar@sptlomnice.cz

Etapová hra

Jíří Jílek (Haše)

Richard Franěk (Error)

O turnuse

Nejstarší turnus tábora SpT. Turnus založil r. 1991 Pavel Coufal. Tábor poté do roku 1994 vedli Marie Kňákalová a Josef Vilimovský. Roku 1995 se tábor stěhuje do Rabštejsnké Lhoty, kde až do roku 2002 úspěšně probíhá pod vedením Pavla Coufala, Petra Květiny, Romana Hrodka a Mileny Paldusové. Po přestěhování do Nové Vsi n/P. omladil i vedení za Petra Barannikova a Jana Květinu. V roce 2010 se tábory vrátily do Rabštejnské Lhoty a znovuvybudovaného Tallhoferova Dolu, kde pokračovaly pod vedením Komára a Labusche. V roce 2014 převzala otěže žena Markéta Jílková se svou rolí poprala na výbornou. Nicméně stujdní povinnosti ji donutily, aby se na čas opět z pozice hlavního vedoucího stáhla a od roku 2017 vede opět Petr Barannikov Peřejeny ke slávě a úspěchu.

4. turnus

Hlavní vedoucí

Marie Niederhafnerová (Mel)

mari.kucerova@centrum.cz

Etapová hra

Pavel Fejfar (Pája)

Václav Sobotka (Červ)

Michaela Musilová (Misha)

O turnuse

V roce 2006 turnus založil Jiří Niederhafner s Marií Kučerovou (t.č. Niederhafnerovou). Poměrně mladý tým vedoucích si rychle získal přízeň svých svěřenců a jejich rodičů. Mnozí z řad současných táborníků nevynechali účast na žádném ročníku tábora a někteří z těch starších jsou již mnoholetou součástí týmu vedoucích. Stabilita složení týmu a dobrá spolupráce jeho členů je dobrou garancí kvality práce s dětmi i do dalších let. V roce 2014 -2015 působil na pozici hlavního vedoucího tábora Petr Šípoš, který je i v současné době jednou z předních tváří turnusu i organizace. Dalších pět let vedl spolehlivě  turnus Jakub Jaček, další ze členů týmu, jehož činy neodmyslitelně k organizaci SpT patří. V roce 2021 se vedení turnusu ujímá opět jeho zakladatelka Marie Neiderhafnerová a tak má turnus svou první ženu na pozici hlavní vedoucí.