4. turnus - Vedoucí

Hlavní vedoucí

Marie Niederhafnerová – Mel (40)

Zdravím všechny. Čtvrtý turnus mohu určitě prohlásit za jedno ze svých dětí, protože jsem ho v roce 2006 s manželem Jirkou založila. Po celé roky patřím k lidem, kteří připravují táborový program pro děti. Přináší mi radost, když se program daří a pomáhá v našich tábornících budovat jejich lepší já. Nyní poslední čtyři roky navíc působím na postu hlavní vedoucí tábora, a tak mi přibylo trochu více té odpovědnosti a nezbytné byrokracie. 

V civilním životě jsem matka tří dětí a lékařka na dětském oddělení. Ve volném čase nevím, co dříve. Miluji hory a vysokohorskou turistiku, píši a hraji LARPové hry, šiji historické kostýmy, mám ráda hudbu, čtení a rekonstruuji s manželem historický statek.  

Program

Michaela Musilová – Misha (35)

Moje jméno je Michaela, ale na táboře mi nikdo neřekne jinak než Misho. Na tábory jezdím už přes 30 let. Nejdříve jsem jezdila s rodiči a sestrou (Nikčou) na skautské tábory na 3 týdny. V roce 2000 jsme s Nikčou byly poprvé jako tábornice na táboře SpT, konkrétně na Jablku sváru. Od založení 4. turnusu v roce 2006 jsme začaly jezdit jako vedoucí. Během toho jsem vystřídala už většinu funkcí. Od kuchyně přes oddíláka po programáka. V osobním životě pracuji jako účetní, tak mi moje pracovní povinnosti nedovolují být na táboře celých 14 dní. Mezi moje největší koníčky patří bojový sport Jiu-Jitsu, cestování a právě tábory SpT. Už se nemůžu dočkat, až se ozve píšťalka, "Budíček", počítání do  t ř i n á c t i  a začne každodenní táborový šum zakončený Večerníčkem.

Pavel Fejfar – Pája (27)

Ahoj všichni, na tábor jezdím už od založení 4. trunusu, je mi 27 let a letos je to rok, kdy mám stejné roky jako vedoucí i táborník. Pojedu na tábor jako programový vedoucí. Už od malička jsem se na tábory vždy těšil. To mě stále nepustilo a doufám, že ani nepustí. Radost dětí, které hrají hry, které jsem vymyslel, mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. Nejraději mám, jak jsou děti vždy zapálené. Když se v nich rozdmýchá ohníček, do her vrazí celé své srdce, hlavně do bitev proti vedoucím. Tábor se stal součástí mé osobnosti a rád předám své zkušenosti dalším a dalším dětem. 

Mezi mé hlavní zájmy patří především LARP a také čtení hromady fantasy knih. Pracuji jako policista České republiky. Mým rajónem je zatáčka na D1 před Vídní - Šalingrad. 


Václav Sobotka – Červ (26) 

Ahoj, bude tomu už 18 let, co jsem začal jezdit na naše tábory. Od té doby se toho vlastně zas tolik nezměnilo - Červ mi říkají pořád, a že bych nějak moc vyrostl, to se taky říct nedá. Na táborech dělám programového vedoucího a pokud legendy nelžou, všechny hry se zavázanýma očima z posledních sedmi let mám na svědomí já.

Ve svém civilním životě se jmenuji Václav Sobotka a je mi 26 let. Letos to bude 7 let, co jsem se začal zabývat studiem informatiky, pořád ale ještě neumím opravit počítač všem lidem, kteří se mě na to ptají. Ve zbytku času rád vařím, občas si pro radost otevřu klavír nebo si zacvičím.


Technický sektor

Michal Doležal – Dolík (26) 

Jmenuji se Michal Doležal, ale skoro každý mě spíš zná pod přezdívkou Dolík (nebo Ďolda, Ďůlek, atd...). Pracuji jako programátor v herním studiu a veškerý svůj čas tak trávím za počítačem. A to jak vývojem, tak i hraním. Tábor je pro mě vybočením z každodenní rutiny. Na táboře trávím až 16 hodin denně místo sezením na nohou venku v přírodě. Starat se o děcka a společně se bavit je pro mě velice motivující. Občas to je hodně o nervy, ale stojí to za to. Letos jedu na svůj třináctý tábor a vím, že bude stejně nezapomenutelný jako ty předchozí.


Martin Gora – Einstein (25)

Ahoj, jmenuji se Martin, na táboře mi ale většina lidí říkají Einsteine. Je mi 25 a na tábory jezdím od roku 2007, letošní tábor je tedy můj sedmnáctý ročník.

Ve volném čase rád hraji hry a sleduji nové technologie, případně si zajedu na nějaký LARP či bitvu do přírody. Na tábory jezdím, jelikož si zde člověk krásně vyčistí hlavu a může trochu zpomalit a užít si nezapomenutelné momenty.

Kuchyně

Lucie Tesařová – Mývalice (24)

Ahoj, mé jméno je Mývalice a na tábor SpT jedu jako vedoucí popáté. Mou funkcí v táborové hierarchii je společně s Bambůčou a s Vojtou vládnout vařečkou a čtyřiceti litrovým hrncem :-) Mým největším táborovým úspěchem je přesvědčení dětí o tom, že polévka z červené čočky je fajn (dokonce jsme museli udělat reprízu). SpT však není zdaleka mým prvním táborem, protože na různé jiné jezdím už odmala.

V civilu se jmenuji Lucka Tesařová. Mám ráda (mimo jiné) hudbu, umění, outdoorové sporty a samozřejmě dobré jídlo :-)

#NSKTD

Lenka Boumová – Bambůča (21)

Zdravím všichni, všechny, všecky!

Již 16 let jsem součástí této úžasné táborové rodiny. Jmenuju se Lenka, ale nikdo mi zde neřekne jinak, než Bambůča nebo Bambů. Mým hlavním úkolem je naplnit hladová bříška vašich dětí a celého zbytku vedoucovského týmu a postarat se, aby žádné jídlo nepřišlo nazbyt, tedy zpracovat přes 60kg cukety a jiných druhů zeleniny a ovoce není pro mě žádná výzva. Je mi 21 let a studuji Učitelství hudební výchovy a speciální pedagogiky. Jsem velký milovník hudby (od metalu, přes jazz až po klasiku), zarytý NEMÍCHAČ krupicové kaše a pořadatel soutěží: O nejvíce sexy snědený nok.

Věřte mi, že lepší divnolidičky, než tady, nikde na světě nepotkáte. Jsme unikát!

Bambůča out ❤️ #NSKTD

Vojtěch Novotný – Vojta (22)

Ahoj, já jsem Vojta.

Tohoto léta jsem oslavil již svůj 45. slunovrat. Lhotu vídám už déle jak polovinu svého života, a stále se velice rád vracím do společnosti stromů, zurčení potůčku a hořké vůně kadibudek.

Jsem studentem všeobecného lékařství na UK v Praze. Ve svém volnu, kterého je díky škole poskrovnu, se rád věnuji četbě, módě první republiky a vytváření nepochopitelných metafor nad šálkem dobré kávy.

Můžete se na mě, stejně jako loni, těšit na pozici plniče žaludků, aneb sluhy dvou kuchyňských paní. #NSKTD

Zdravotník

Petr Brzek - Zrzek (26)

Někteří táborníci můj věk odhadují na 18, někteří na 20, a když jsme na táboře již druhý týden bez holicího strojku, tak i na 32. Pravda je ale uprostřed, je mi 26 a nikdo mi neřekne jinak než Zrzek.

Není to ale tím, že bych byl zrzavý. Má barva vlasů je spíše hnědá, zajímá vás tedy proč Zrzek? Kdo ví...

Kromě povídání historek o tom, proč mi lidé říkají Zrzku, se rád věnuji jakémukoli sportu, ale nepohrdnu ani dobrým filmem nebo knihou.

Tábory SpT pro mě nejsou jen dva týdny o prázdninách, je to celoroční srdeční záležitost :-) A chcete vědět proč mi říkají Zrzku?

Kateřina Vlachová - Káťa (25)

Ahoj, jméno mé je Káťa. 

Jezdím na náš tábor od roku 2011, což už dělá řádku let. Minulý rok jsem kvůli státnicí vynechala, ale letos mě zas můžete očekávat na pozici zdravotníka a oddíláka. Ve volném čase trávím nejraději čas s lidmi, se kterými trávím čas na táboře a to je prosím pěkně úplnej dar, takoví kamarádi. Když zrovna nemám volný čas, tak učím děti ve škole. Moc se letos těším na všechno, co spolu na táboře vymyslíme a kolik srandy zažijeme!

Oddíloví vedoucí

Lenka Jačková – Léňa (39)

Na tábory už jezdím dlouho, vlastně za chvíli načnu třetí desetiletku. Popravdě si už ani prázdniny bez tábora nedokážu představit. Je to pro mě únik do jiného světa, kde je jen příroda, děti těšící se na nová dobrodružství a spousty nových zážitků. Pokaždé se už od jara těším na zpívání u táboráku, opékání buřtů a Petrachtaci.

Co mám ráda mimo tábor? Fantasy knihy a seriály, pěstování orchidejí a veselé ponožky.

Jakub Jaček – Krtek (36)

Na tábory SpT jezdím už nějaký ten rok, a to nejraději jako oddílový vedoucí, protože trávím celý den v přírodě s dětmi a zahraju si hodně her. Na táborech mám nejraději odpočinek od celoroční rutiny, skvělý kolektiv vedoucích a táborníků a super jídlo naší kuchyně servírované v ešusu. Užívám si chvíle, kdy všechno funguje, jak má, a děti nezlobí. Ale nebylo by to ono, kdyby nebylo aspoň pár chvil, kdy děti zlobí :-)

Z tábora si pokaždé odvezu spoustu hezkých vzpomínek, ať už jsou to velká dobrodružství z her a výletů nebo ta malá z táboráků a spaní pod širákem. Mimo tábor pracuji ve stavební firmě a trávím většinu času u počítače a na stavbách mezi velkými stroji. Když mám volno, tak vyrážím do přírody nebo na návštěvu do úžasných světů fantasy a sci-fi příběhů.

Petr Šípoš – Velký Žižka (38)

Zdarec!

všemi znám jako Velký Žižka, James Bond, Black humor pirate a také pod spoustou nepřeberných jmen, jezdím na tábory od roku 2001. Zapřisáhlý nepřítel pláče a rozdavač úsměvů! Hledáte-li někoho na rozproudění krve, pak máte svého člověka. Ruku v ruce se synkem sdílím touhu po hraní deskových i jiných her, hru na kytaru, střelbu, sport, LARP a mnoho dalšího.

V civilním životě vládnu pevnou rukou Imperátora nad týmy údržby v koncernu. „V jednoduchosti je síla.“ a „Když nejde o život…“

Základem všeho je držet slovo, sdílet dobré a řešit co je třeba. Na táborech se mi líbí, že se děti osamostatňují, setkávají se s novými možnostmi v kolektivu, sebepoznáním a mají prostor se realizovat. Zároveň nastavují zrcadlo dospělému světu, který je leckdy komplikovaný a nepoznamená dětská duše ukáže jednoduché pravdy. S partou skvělých lidí je na světě lépe. 

Vendula Vytlačilová - Wendy (37)

Ahoj, jmenuji si Vendula, ale většinou slyším na zkrácenou verzi - Wendy. Na tábory SpT jsem jezdila spousty let jako oddílová vedoucí a zkusila jsem si i program. Kvůli mateřským povinnostem jsem si dala na pár let pauzu, ale v loňském roce jsem se na tábor vrátila a moc jsem si těch 14 dnů užila. Proto se chystám jet i tento rok. A zase se těším!

V civilním životě pracuji jako učitelka na prvním stupni ZŠ, moje práce mě moc baví. Svůj volný čas trávím s mojí rodinou, mám šestiletého syna, se kterým je spousta legrace. Ráda jezdím na výlety, poslouchám hudbu a chodím na koncerty. Moc ráda se navštěvuji s přáteli.

Veronika Purgerová – Nikča (36)

Mé jméno je Veronika, ale nikdo mi neřekne jinak než Niki nebo Nikčo. Na tábory jezdím celý život, nejprve jako táborník a pak jako oddílová vedoucí. V podstatě si už léto bez tábora nedokážu představit. Les, děti, pohoda, smích a skvělá parta lidí. Možná i to mi chybí přes rok, kdy byste mě mohli potkat v bance při zpracování hypoték. Už se těším, až se zase sejdeme u táboráku pod hvězdným nebem a zazpíváme si pár našich starých písní.

Adéla Vircová – Áďa (25)

Ahoj všichni! 

Jmenuji se Áďa, je mi 25 let a letos jedu na tábor už po třinácté. Náš tábor je nedílnou součástí mého života, už si nedokážu představit léto bez dvou týdnů na čerstvém vzduchu, se skvělou partou dětí a vedoucích. 

Na táboře mě baví úplně všechno. Nejvíc si ale vážím našeho skvělého a stálého kolektivu. Díky táboru jsem našla přátelství na celý život. Jinak pracuji v oblasti marketingu a ve svém volném čase se věnuju převážně čtení, dělám acro jógu, cestuju, fotím, a tak různě tvořím.

Alena Plačková – Alík (24)

Zdravím, tady Alík. Na tábory, ostatně jako všichni tady, už nějakou chvíli jezdím. Ta chvíle bude letos trvat už čtrnáct let a rozhodně se nechýlí ke konci.

Hlavním z důvodů, proč jezdím na tábory SPT, je ten, že jsem si tam našla kamarády na celý život. A teď, když jsem vedoucí, mohu vidět jak tato přátelství vznikají mezi našimi táborníky. Proto si myslím, že není lepšího místa, kam poslat dítě v létě, než na tábor.

V civilu jsem studentkou stavební fakulty ČVUT. Svůj volný čas trávím hlavně americkým sportem Roller Derby, čtením fantasy knížek a procházkami se psy.


Štěpánka Jačková - Štěpa (24)

Je mi 24 let a pracuji jako fyzioterapeutka v nemocnici. Svůj volný čas trávím hlavně čtením knížek, výlety a focením přírody. V zimě ráda lyžuji a jezdím na snowboardu, v létě zase jezdím na kole. Tábor mám ráda především kvůli skvělým lidem a dětem, které vždy společně vytvoří skvělou atmosféru a nezapomenutelné zážitky. Za těch 14 dní se z nás vždy stane jedna velká rodina, se kterou se těžko loučí, a tak nám vždy nezbývá nic jiného, než se těšit na příští rok, který bude zajisté také stejně skvělý a nezapomenutelný.

Matouš Jaček – Comp (32)

Na tábory jsem začal jezdit v roce 2005 a od roku 2012 jezdím na náš turnus jako vedoucí. Zastávám roli oddílového vedoucího. Na táboře mám nejradši hry, protože mě baví běhat s dětmi po lese. Zároveň si vždy odvážím mnoho zážitků, na které pak každý rok vzpomínáme… a že jich za ty roky už bylo. Mimo tábor se zabývám tvorbou map. Baví mě turistika a různé výlety, v zimě pak lyžování. Rád hraji deskové a karetní hry, při kterých trávím čas s přáteli. Také mě baví sledování všemožných filmů a seriálů.

Lenka Duroňová – Léňa (25)

Ahoj, moje jméno je Léňa a na táboře mi bude 25 let. Žiji v Praze a jsem učitelka ve školce. Na tábory jezdíme se ségrou (Káťou) už od první třídy, ale nikdy nás žádný nezaujal. Když nám bylo jedenáct, tak jsme s kamarádkou jely na SpT a musím říct, že lepší tábor jsem nezažila a určitě nemluvím jen za sebe. Tábor je už několik let moje nejoblíbenější část roku, potkala jsem zde velkou část svých kamarádů, včetně svého manžela. Těším se na každou skvěle vymyšlenou etapovku a každou chvíli strávenou v Rabštejnce :-)

Vít Sobotka – Kořalka (23)

Ahoj!

Jmenuji se Vít Sobotka, ale na táboře mi málokdo řekne jinak než Kořalka. Je mi 23 let a na tábory jezdím od svých 7, holt už to nějakou dobu bude. Jsem studentem Právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Ve volném čase se věnuji bojovým sportům (kickbox, grappling), historii a svému psovi. Tábory mám rád zejména kvůli skvělé atmosféře, výbornému týmu vedoucích a samozřejmě kvůli nadšeným dětem, které to vše spojují. 

Honza Gora – Honza (27)

Ahoj, jmenuji se Honza a je mi 27. Pracuji jako učitel anglického jazyka a společenských věd. Dříve jsem se několik let věnoval latinskoamerickým tancům. V současnosti se věnuji kickboxu a sebeobraně. Na tábory SpT jezdím už od roku 2007 a jsou pro mě nedílnou součástí života.