4. turnus - Etapová hra

Hvězdná brána

Píše se rok 1928, kdy byl pod egyptskými písky v Gíze objeven záhadný kulatý náhrobek. Pod ním se nacházel ještě záhadnější artefakt – kovový kruh s neznámými hieroglyfy. V Egyptě zůstal až do roku 1939, kdy byl převezen do Spojených Států Amerických, aby se artefakt ochránil před nacisty. Až do devadesátých let 20. století se nikomu nepodaří symboly rozluštit. V této době se k artefaktu dostává i egyptolog Daniel Jackson, který symboly vyřeší a může začít velký tajný armádní projekt pod krycím názvem: Hvězdná brána.

Tato brána totiž neexistuje jen na Zemi, ale je i na mnoha jiných planetách v celé galaxii. Po zadání souřadnic se kruhy propojí červí dírou a po projití kruhem můžeme být během několika vteřin na jakékoliv jiné planetě s hvězdnou bránou. Během našeho cestování hvězdnou bránou poznáme hlavní čtyřku z týmu SG-1, kterými jsou plukovník Jack O’Neil, kapitánka Samantha Carterová, Daniel Jackson a Teal’c. Budeme sledovat jejich putování do různých částí galaxie, kde kromě arogantních a sebestředných vládců soustavy poznáme i několik cizích ras, které tyto vládci tyranizují.

Projekt Hvězdná brána je ukryt poblíž města Colorado Springs v hoře Cheyenne Mountain. Celé operaci velí generál Hammond, který ze své kanceláře pomocí červeného telefonu probírá nejdůležitější rozhodnutí o bezpečnosti Země přímo s prezidentem Spojených Států. Pod něj spadá hned několik SG týmů. Tím nejdůležitějším je SG-1 pod vedením trochu sarkastického plukovníka Jacka O’Neila. Jeho pravou rukou je astrofyzička a inženýrka kapitánka Samantha Carterová, která je svými nápady vytáhne z každé šlamastyky. Posledním pozemšťanem v týmu SG-1 je egyptolog Daniel Jackson, pro něhož není problém žádný cizí jazyk a jeho znalost egyptských bohů, historie a další mytologie je více než užitečná. Při jedné z prvních cest na cizí planety se tým setkává s Teal’cem, jaffou sloužícím Apophisovi. Po setkání s O’Neilem se Teal’c přidává k týmu SG-1, aby spolu osvobodili ostatní jaffy před Goa‘uldy.

Jaffové jsou národ podobný lidem ze Země. Ve svém břiše nosí Goa’uldí larvu, díky které jsou odolní proti nemocem, umí zhojit svá zranění a jsou silnější než kdo jiný. Sužuje je už po staletí nadvláda Goa’uldů, kteří se vydávají za jejich bohy. Goa’uldé jsou parazitické formy života, kteří ve své přirozené podobě vypadají jako hadi, ale dokáží se zmocnit těla člověka, kterého ovládají. Hostitelé potom žijí po staletí, umějí hojit své rány a mají mnoho vyspělých technologií. Protože se už tisíce let vydávají za bohy, sami této myšlence věří. S ostatními Goa’uldy nevychází zrovna dobře, ale pokud mají společného nepřítele, dokáží se sejít ve skupině, kterou nazývají Vládci soustavy. Ovšem členové tohoto společenství se kvůli vzájemným neshodám střídají častěji než ponožky.

SG-1 pří svých cestách hvězdnou bránou narazí i na kladné postavy, jako jsou velitel asgardské flotily Thór, první hostitelé Goa’uldů Unasové nebo odbojová skupina Tok’rů. Ti jsou podobní Goa’uldům akorát s tím rozdílem, že se svými hostiteli žijí v symbióze a nezmocňují se jejich těla násilím. S přístupem Goa’uldů nesouhlasí a snaží se jim škodit, jak nejlépe dovedou.

SG-C rozšiřuje své řady, aby mohl efektivněji bránit naší planetu, prozkoumávat jiné planety a osvobozovat národy, které jsou pod nadvládou Goa’uldů. Neváhej a podej si přihlášku ještě dnes!