Proběhlé akce

Brigáda na střeše, v sádře i o berlích

Tak jsme zase řádili! Mnoho silných paží se sešlo na víkend 30.-31. dubna a spočinulo na nově vzniklé střeše zbrusu nového altánu (či letní jídelny, jak chcete), který vyrostl tak rychle, že si toho snad mnozí ani nevšimli. Spousta silných paží samozřejmě působila i na pevné zemi, nutno podotknout. Tomuto skvostu předcházel dlouhý proces nátěru dřevěných palubek, kterých bylo opravdu mnoho. Z teplých bund a kalhot se přešlo vlivem počasí na krátké nohávy i rukávy a vesele se pokračovalo, tentokrát pobitím a pokrytím střechy všemi možnými vrstvami. Během víkendu se kromě mozolů, dobré nálady a spálených ramen objevilo bohužel i několik zranění, které se však zvládlo pokořit párem berlí a bělostnou sádrou. I přes některé eskapády to byla velmi povedená akce se spoustou zábavy, dobrého jídla a pití, krásného počasí a nádherné stavby, na kterou je proč se těšit!

Letní sraz 3. turnusu v Rabštejnské Lhotě

Minulý týden o víkendu jsme se společně sešli na jarním srazíku! Možná nám úplně nepřálo počasí, ale to nás nikdy nezastavilo a i přes chladná rána a trošky deště jsme si víkend náramně užili.

K čemu nám počasí však přálo byl příběh, ocitli jsme se totiž na cestách deštným pralesem slavného objevitele - doktora Davida Livingstona! Společně s ním a jeho družinou jsme zažili největší slasti a strasti jeho cesty za objevením pramene řeky Nilu. Jestli byla jeho mise úspěšná jsme se nedozvěděli, po Livingstonovi se totiž slehla zem, ztratil korespondenční spojení s Londýnem a Evropou. Je britský doktor na živu?! Kde se v Africe nachází?? Je zlomyslný opičák Rufus opravdu mrtvý?! To jsou všechno otázky, na které nemáme odpověď.. zatím..

Jarní otevírání základny

Je to tady! Tábořiště se začalo hemžit nedočkavými vedoucími, kteří právě teď začali odpočítávat dny do tábora ještě usilovněji než předtím. Je tu jaro a s ním i čas zvelebovat tábořiště. První brigádou jsme započali stavební, terénní, nátěrové, plecí a úklidové práce. Na brigádu dorazila odhodlaná složenina prvního, druhého a třetího turnusu. Někteří nadšenci dokonce pracovali už od čtvrtka. 

Největší novinkou je, že jsme si řekli, že toho nemáme dost a rozhodli se postavit rovnou celou novou budovu! Jak bude vypadat a k čemu bude sloužit, si ještě necháme pro sebe, ale rozhodně je na co se těšit! 

A co se všechno dělo? Nejpernější byla jako vždy sobota. Tábořiště po zimě bylo plné pavučin, prachu a spadaného listí. V okapech se zabydlela neidentifikovatelná hmota a myším bylo třeba dát vědět, že teď se tu zase na chvíli budeme nacházet my. Jeden z okapů si dopřál výměnu a prošel zátěžovým testem na stupnici od jemného mžení až po menší tsunami. Spadlé stromy a větve si nyní vesele hoví v dřevníku a čekají na první táboráky. Bojová linie plevele o kousek ustoupila, ale ještě nemáme vyhráno. Část pracovní síly dokonce expandovala mimo tábořiště. Museli natřít nové stavební latě. Chudáci pracovali do poslední kapky barvy. Zuzanka se pustila do dvoumetrového obrazu, který nám ozdobí sprchy. Při čekání na sprchu a mytí nádobí nás tak na táboře pohlídají stejné slepičky, které vás teď provází naším webem. Lucík se postarala, abychom nezemřeli hlady, takže po práci legraci a geniální guláš. Zvládla u toho i velkou debordelizaci kuchyně. A novému domečku stihla narůst podlaha. Její poslední dlaždice byla slavnostně položena v neděli 14.4. ve 14:14. 

Mozoly máme, bolavý záda taky a předáváme žezlo další skupince :)

Podzimní sraz 3. turnusu v Rabštejnské Lhotě

Tak máme úspěšně za sebou podzimní sraz, který nám tradičně proběhl o podzimních prázdninách. I přes velmi proměnlivé počasí jsme se nenechali zastrašit a pod vedením Kotrfara, Eriky a Radka jsme úspěšně našli poklad sester tallhoferových. Děkujeme všem a těšíme se zase příště! Blur

Podzimní sraz 2. turnusu v Rabštejnské Lhotě

O víkendu 13.-15.10. 2023 proběhl v Rabštejnské Lhotě podzimní sraz 2. turnusu. Společně jsme si zahráli různé hry, jak venku, tak u stolu. Spaní bylo připravené v krčmě, v teple u kamen.

V sobotu jsme si udělali malý výlet na zříceninu hradu Rabštejnek. Večer jsme si pustili video z letního tábora a vzpomínali na všechny legrácky a dobrodružství, které jsme spolu v létě prožili. A i když bylo už trochu chladno, neodradilo nás to od opékání buřtů na ohni a zpívání písniček s kytarou. 

Byl to skvělý víkend a my se už těšíme na další setkání!

Podzimní sraz 4. turnusu v Janově nad Nisou

O víkendu 13.-15.10. 2023 proběl v Janově nad Nisou podzimní sraz 4. turnusu. Celým srazem nás provázelo téma Harryho Pottera a tedy všichni soutěžící byli rozděleni do čtyř Bradavických kolejí (Havraspár, Mrzimor, Zmijozel a Nebelvír). Cílem všech zúčastněných bylo osvojit si znalosti co nejvíce kouzelnických předmětů, od obrany proti černé magii až po péči o kouzelné tvory. Nakonec si první místo vybojovala kolej Havraspár.

Abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, tak jsem se vydali v sobotu dopoledne na nedalekou bobovou dráhu, kde jsme si to také moc užili. V neposlední řadě během sobotního večera proběhl v rámci menší osvěty o problematice „fast fashion“ swap oblečení a všemožných doplňků.

Celý víkend se velmi povedl a my doufáme, že na něj budeme dlouho vzpomínat ☺.

10. ročník Memoriálu sester Tallhoferových

O víkendu 16. - 19. září proběhl na tábořišti v Rabštejnské Lhotě již 10. jubilejní Memoriál sester Tallhoferových. Klání se nakonec zúčastnilo 6 týmů, z nichž si domů putovní trofej odvezl hnědý tým The Otters (3. turnus). To vše za příjemného počasí (i koupání bylo) a dostatku dobrého jídla, pití a večer i zpěvu.

Brigáda - stavba tábora

O víkendu 23. - 25. června proběhla v tábořišti stavba stanů. I když nám počasí ze začátku úplně nepřálo a dopoledne mám pršelo, tak se vedoucím z prvního, druhého i třetího turnusu podařilo včas postavit celé tábořiště. Přidali jsme několik nových stanů, kterým jsme domalovali čísla a stihli jsme i vztyčit stožár na vlajku.  A když jsme měli hotovo, odměnili jsme se ohýnkem, buřty a kytarou. Bylo to moc fajn a už se těšíme na tábor.

Brigáda - údržba tábořiště

O víkendu 9. - 11. června proběhla na tábořišti v Rabštejnské Lhotě pod vedením Pavla s Červem údržbová brigáda. Tým debordelizátorů čítal ve svých nejsilnějších chvílích téměř deset hlav - Matěj (2. turnus), Šimpo, Verka, Lyška (3. turnus), Pavel, Červ, Dolík, Mývalice a JJ (4. turnus). Během brigády jsme odplevelili hřiště, posekali všudypřítomnou vysoku trávu, ba i vybetonovali nový schodek k jedné z chatiček. Zlatým hřebem akce potom byl pekáč lassagní od Mývalice.