Naše tábory

Program

Celotáborová etapová hra je hlavní náplní programu všech turnusů. Každý z nich má vybrané téma a k němu si připraví kostýmy, kulisy a scénky. Děti se tak dokáží opravdu vžít do děje a naplno si ho užít. Celá etapová hra je složená z menších herních aktivit, kde táborník soutěží jako jednotlivec či člen skupiny. Mimo hraní se také naučí práci s ohněm, uzly či mapou a seznámí se s dalšími tábornickými dovednostmi. Rovněž je třeba přiložit ruku k práci na chodu tábora a to nejen udržováním ohně v kamnech, úklidem společných prostor, mytím nadobí nebo škrábáním brambor. Při dobrém počasí je možné zajít na nedaleké koupaliště. Snažíme se celých čtrnáct dní naplnit láskou k přírodě, samostatností a utužováním přátelství.

Vedoucí

Všichni vedoucí na táborech jsou dobrovolníci, kteří vykonávají tuto činnost bez peněžní kompenzace. Každý z nich musí mít lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti pro práci s dětmi. Hlavní vedoucí k tomu musí mít odpovídající vzdělání a akreditované osvědčení hlavního vedoucího požadované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Mezi vedoucími najdete jak lidi, kteří jsou zde od založení táborů, tak i odrostlé táborníky, kteří se rozhodli pokračovat v naší práci.

Ubytování

Děti jsou ubytovány ve stanech typu Junák, které vyhovují normám vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 106/2001 Sb. o požadavcích na zotavovací akce. Stany sestávají z celtové střechy a dřevěné, 0,75 m vysoké podsady, ve které jsou zavěšena dvě lůžka s molitanovou matrací. Ve středové uličce je polička na drobnější věci, dřevěná podlážka a pod lůžky podložka pro zavazadlo. Průběžně obnovujeme celty i podsady.


Strava

Naši skvělí kuchaři servírují pestrou stravu 5x denně. Snídaně, dopolední svačina, oběd s polévkou, odpolední svačina a večeře jsou součástí pečlivě a chutně sestaveného jídleníčku na každý den. Vždy je také k dispozici várnice, kde si děti mohou natočit čerstvou vodu se šťávou. Při chladném počasí připravíme horký čaj na zahřátí. Pokud má vaše dítě nějakou dietu, dejte nám to prosím vědět v přihlášce a my uděláme vše v našich silách pro přizpůsobený jídelníček.

Věk dětí a zdraví

Tábor je určen pro děti od 7 do 17 let. Výjimkou je 2. turnus, kde je minimální věková hranice 8 let. V jiném případě je nutná předešlá konzultace s hlavím vedoucím daného turnusu. Vzhledem k vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 106/2001 Sb. o zotavovacích akcích vyžadujeme u dětí originál posudku od jejich praktického lékaře, které je platné po celou dobu tábora. Na táboře se o zdravotní stav dětí stará zdravotník s plnohodnotnou kvalifikací (dětský lékař, zdravotnický záchranář, případně akreditovaný zdravotník Českého Červeného Kříže). Při úrazu nebo podezření na nemoc okamžitě jedeme s dětmi ke smluvnímu lékaři či na pohotovost. V případě nutnosti hospitalizace děti samozřejmě v nemocnici navštěvujeme a rodiče jsou o jejich stavu pravidelně informováni. 

Cena tábora

Díky bezplatné práci táborových vedoucích a dotacím, které naše zastřešující organizace Asociace turistických oddílů mládeže získává od ministerstva školství, můžeme nastavit příznivou cenu tábora.  Více než polovině dětí hradí cenu tábora zaměstnavatel, na Vaši žádost mu zašleme fakturu a potvrzení o účasti. Pokud hradíte tábor sami, zašleme vám instrukce o platbě pro převod z vašeho účtu. 

Liberecký kraj přispěl v roce 2019 na obnovu podsadových stanů a vybavení tábořiště částkou 60 000 Kč. Projekt byl podpořen z dotace Libereckého Kraje a MŠMT.